2019 Pmyo Alımı İçin Tyt Puanı Düşecek Mi ?

17.06.2019
3.891
A+
A-
2019 Pmyo Alımı İçin Tyt Puanı Düşecek Mi ?

Lise mezunu adayların 16 Temmuz 2019 Pazar günü YKS sınavının birinci ayağı olan TYT sınavına girdiler. Sınava her sene olduğu gibi bu senede çok yoğun bir talep olarak 2.5 milyon kişi girdi.

Her yıl Emniyet Teşkilatının yapmış olduğu PMYO alımında ise TYT baraj puanı sistemi uygulanmaktadır. Bir çok aday TYT sınavının çok zor olduğunu belirterek Emniyet Teşkilatın PMYO alımı için şart koyduğu, en son alımda 260 olan baraj puanın aşağı çekilmesi yönünde talepte bulundular.

Şimdi bu taleplerin gerçekleşme olasılığı nedir onu inceleyelim.

Öncelikle TYT sıvanın 2018 yılına oranla, sistemin keşfedilmesi, soru sistemlerin öğrenilmesinden dolayı bir tık daha kolay olduğu belirtilmektedir.

Pmyo İçin TYT Baraj Puanı 260 Altına Düşer Mi ?

Bildiğiniz üzere Emniyet Teşkilatı her sene 2500 kişilik bir alım yapmaktadır. Bu alım kontenjanının 2250 sini erkek adaylara, 250 sini kadın adaylara ayırmaktadır.

Alım kontenjanının az olması ve başvuru sayısının fazla olması sebebi ile PMYO baraj puanı 260 olarak sınırlandırmıştır. 

Bu senede sınav giren adayların puan durumunu analiz yaptığımızda çoğunluğun 260 baraj puanın altında kaldığını görmekteyiz. Fakat 260 paraj puanın üstüne çıkan adayların sayısı ise gayet tatmin edici bir noktadır. Bundan dolayıda PMYO için TYT baraj puanın düşmeyeceğini gene 260 olacağını düşünmekteyiz. En fazla olacak olay başvuru sürelerinin uzatılması yönünde olacaktır.


admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Seda dedi ki:

  Abi dusmesi lazim yaaaaa. Bu meslek sonucta fizige dayali, meslegi gercekten istemek ilw alakali… sesimiz olun ne olurrrr
  Eleyeceklerse de parkurda elesinler ama bafaj puanlari dusurulsun lutfennnnnnnn

  1. Seyma dedi ki:

   Allah aşkına düşürülsün sınav geçen seneye göre zordu ham puan kabul edilmesi zaten zorluyor sadece 6 puanla kaçırmak insanın içini acıtıyor be nolur 250 olsun

 2. Zeynepp dedi ki:

  2019 tyt bence zordu ve bir çok kişi süre sıkıntısı yaşadı o yuzden pmyo baraj puanı 250 olsun

 3. Emre dedi ki:

  Lütfen sesimiz olun .TYT puanın düşürülmesini istiyoruz.

  1. admin dedi ki:

   SESE GEREK KALMADI DÜŞTÜ KARDEŞİM

 4. safkan32 dedi ki:

  yok mu sesimizi duyuracağımız yer … en azından 250 olmalı

 5. serkan dedi ki:

  tyt baraj puanı duşurulmelidir çunki geçen seneki adaylarda bu puanı kullandılar o yuzden sıralamalar yukseldi pmyo sadece bu sene sınava girecek olanları alacak ve edindiğim bilgiye göre bu puan 246 olacak