2020 YKS Tarihi Son Halini Aldı.

04.05.2020
A+
A-
2020 YKS Tarihi Son Halini Aldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında YKS sınavı 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu. Fakat ülkemizin korona virüs tedbirlerini sıkı tutması ve gerekli önlemleri alması neticesinde artık hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlaması neticesinde, YKS sınav tarihi yeniden gözden geçirildi.

4 Mayıs 2020 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada YKS’nin yeni tarihi hakkında bilgi verdi. Bu bilgi neticesinde;

Yüksek Öğretim Kurumları sınavı 27 – 28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran’da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran’da yapılacaktır.

YENİ SINAV TARİHİNİN PMYO’YA ETKİSİ NE OLACAK ?

YKS sınavının geçmiş yıllara baktığımızda gene haziran ayında yapılmış olduğunu görüyoruz. Bu senede ilk başta 27 – 28 Haziranda yapılması planlanmış fakat ülkemizin geçirmiş olduğu bu zor zamanlardan dolayı(covid 19) sınav bir ay daha ileriye alınarak 27-28 Temmuz ayına alınmıştı. Fakat ülkemizin covid 19 sorunun üstesinden gelmesi ve hayatın yavaş yavaş normale dönmesinden dolayı sınav eski tarihine geri çekilmiştir. Sene başından düzgün bir şekilde planlamasını yapıp çalışan adayları hiç bir şekilde bu durum olumsuz etkilemeyecektir. 

Lakin ne de olsa sınava daha çok var deyip çalışmayan adayların ise baraj puanını bile bu saatten sonra almaları çok zor görülmektedir.

2020 YILINDA PMYO BARAJ PUANI KAÇ OLACAK ?

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.