25.DÖNEM POMEM İLANI BEKLEYEN ADAYLAR NE YAPMALI?

05.05.2019
A+
A-
25.DÖNEM POMEM İLANI BEKLEYEN ADAYLAR NE YAPMALI?

Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi geçenlerde sizinle pöh ilanı gelecek mi? Pöh olmak için ne yapmalıyız hangi yolları izlesek daha doğru olur başlığı altındaki konuları ele almıştık. Şimdi ise Bakan Soylu’nun açıklamasından sonra sabrı kaçan ve merakla 25. Dönem ilanı bekleyen arkadaşlar için birkaç tavsiye vereceğiz.

Öncelikle gezdiğim WhatsAp grupları pomem sayfalarında bulunan ve ilan bekleyen pomem adaylarında gördüğüm ve her defasında üzüldüğüm birkaç eksikliği sizlerle paylaşmak istiyorum. Sürekli olarak ne zaman ilan gelecek. İlan artık gelsin. İmza toplayalım daha erken alım olsun vs. gibi konularla pomem adayları maalesef kendilerine mental anlamda çok büyük zarar veriyor.

Bunu neden mi söylüyorum; çünkü gördüğüm kadarıyla Pomem ilanı bu arkadaşların hayatının merkezine oturmuş ve kalkmak bilmiyor. Elbette hayallerimizin peşinden gideceğiz fakat hayallerimizin peşinden giderken de bir B planımız mutlaka olmalı arkadaşlar. Yani kendine şu soruyu sor. Mülakata girdim ama kazanamadım ne yapacağım? B planım ne ? Başka hangi yolları deneyebilirim?

Çünkü şunu unutmamalı ki Polis olmak yada ilanın bir an önce gelmesi bizim elimizde bizim irademiz ile olacak bir şey değil. Bu yüzden kendi elinizde olmayan konular üzerine bu kadar kafa yormak ve ‘’İlan ne zaman gelecek, ilan artık gelsin beklemekten yorulduk’’ gibi şeyleri düşünüp beynimizi bu konuda yormamız sabır ve kuvvetimizin dağılmasına sebep olabilir. Ve bu sefer depresyon mutsuzluk gibi haller belirmeye başlar. Çok basit. İşine bak kardeşim. Tamam ilanı bekle ama sen ilani 7/24 beklediğin zaman ilan daha erken gelmeyecek. Mesela hiç bir şeyleri önemsemediğin peşine düşmediğin zaman o isteklerinin olduğu gerçekleştiği zamanlar olmadı mı? Benim çok oldu. Ama bu esnada da çalış. Kendini geliştir. Bilim adamları yaptığı araştırmada depresyona giren kişilerin antidepresan hap kullanmak yerine spor aktiviteleri yaptığında daha hızlı gelişme kaydettiklerini gözlemlemiş. Sende boş boş ilan beklemek yerine bir şeyler yap. Kendini geliştir. Ne bileyim parkurda rekor kırmak için uğraş. Yada kitap oku kendini geliştir.

Yani kısacası Mülakata girdiğinde komisyondakilerin seni almak isteyeceği bir polis adayı haline gel. Polis olmak için çok dua ediyoruz fakat dua sadece kavli yani dil ile yapılan bir isteme şekli değildir. Duanın en güzel şekli de fiili duadır. Yani senin çalışman, parkur için sözlü mülakat için çalışman da bir fiili dua hükmüne geçer. Bu yüzden sana hem fayda getirecek hemde kafanı dağıtacak bir şeyler ile meşgul ol. Unutma meşguliyet en güzel tedavi yöntemidir.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Çok doğru söylediniz..Benim yaptığımı yapmaya çalışın arkadaşlar 10 yıldır güzellik uzmanlığı yapıyorum ve işletme mezunuyum atamam olmadığı için hem işimi yapıyor hem canı gönülden istediğim polislik alım ilanını takip ediyorum rabbim tüm cümle alemin hakkında hayırlı olanı yaşatsın

    1. admin dedi ki:

      çok güzel maşallah kardeşim