26.Dönem POMEM sonuçları ertelendi mi ?

14.03.2020
A+
A-
26.Dönem POMEM sonuçları ertelendi mi ?

26.dönem pomem adayları uzun zamandır sonuçların açıklanmasını bekliyor..

Mülakatta dahil olmak üzere tüm aşamaları tamamlayan 26.dönem pomem adayları sonuçları aşağı yukarı 100 gündür bekliyor. Sonuçların açıklanmasına çok az kaldığını düşünen adayları da corona virüs vurdu diyebiliriz.

Ülke genelinde corona virüs tedbirleri dahilinde tüm okullar tatil edildi, maçların seyircisiz oynanması kararı alındı, tüm seminerler, fuarlar tatil edildi.

Bunlara ek olarak ; Coronavirüs sebebiyle Polis Akademisi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde eğitimlere 3 hafta ara verildi. Bu açıklama ile güven masası adaylarının mezuniyetine çok az bir zaman kala eğitime 3 hafta ara verilmesi ve eğitimlerin durması 26.dönem pomem sonuçlarının açıklanmasına olumsuz bir etki yaratacak gibi duruyor.

Bunun sebebi ise; 24.dönem güven masası eğitiminin bitmesi müteakibinde 26.dönem pomem kazanan adayların eğitime başlayacak olmasından kaynaklanmaktadır. Bu gerekçeler dahilinde en az 26.dönem pomem’in en az 3 hafta daha açıklanmayacağını tahmin ediyoruz. Ara bittikten sonrada 24.dönem güven masası eğitimin kalan kısmı yapılacak ve mezuniyet törenine kadarda bir süreç işleyecektir. Bu kısımıda düşünürsek süreç 3 haftadan da uzun sürebilir.

Allah korusun ülkemizde corona virüs etkilerinin ve enfekte sayısının artması neticesinde verilen aranın dahada uzayabileceğini bir kenara koyalım. 

Sonuçlar açıklanana kadar biraz daha sabırla  beklemenizi ve ülkemizin geçirdiği şu zor durumları atlatıp güzel günler görmeyi temenni ediyorum.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yılmaz dedi ki:

    Neden 26. Dönem açıklayip eğitimi geç baslatmiyorlar hocam sonucta açıklanma ile Corona virüsü nün ne gibi sıkıntı olur ki eğitim geç başlata bilir insanlar da sonuca göre hareket eder bu şekilde çok mağdur oluyoruz askerlik iş vs. Cevabınız için şimdiden teşekkürler