27.DÖNEM POMEM ALIMI NE ZAMAN OLACAK ?

03.01.2020
A+
A-
27.DÖNEM POMEM ALIMI NE ZAMAN OLACAK ?

Konumuza başlamadan bilmemiz gereken bilmemiz gereken önemli güven masası alımlarında pomem alımları adı ilana çıkması durumudur. Normal POMEM alımından önce emniyet güven masası alımına çıkarsa 27.dönem pomem, sadece kadın adayları kapsayan bir alım olur genel pomem alımı ise 28 .dönem olarak ilana çıkar. Öncelikle bu konunun ayrımına iyi bir şekilde varmanız gerekmektedir.

Şimdi biz güven masası alımının jandarma kökenli yapılacağını düşündüğümüzden ötürü 27.dönem pomemi normal pomem alımı olarak ele alacağız.

İlk konumuz 27 dönem pomem alımında ön lisanslara yer verilecek mi ? sorusudur.

Adayların sadece 2019 yılında alınan pomem alımında ön lisanslara yer ayrıldığını fakat 2020 yılı alımlarında eskisi gibi sadece lisans mezunu adaylara yer vereceği gibi ütopik bir düşünce içine giriyor.

Bu konunun doğrusu ise artık tüm pomem alımlarında kontenjanın %20’si kadar ön lisans mezunlarına kontenjan ayrılacağı durumudur. Başvuru yapmayı düşünen adaylar müsterih olsunlar ve hayalleri için çabalamaya devam etsinler.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.