27.Dönem POMEM – Üniversite Mezunu Polis Alımı Geldi.

27.Dönem POMEM – Üniversite Mezunu Polis Alımı Geldi.

27.Dönem POMEM – Üniversite Mezunu Polis Alım İlanı Geldi.

Adayların günlerdir beklediği üniversite mezunu(Önlisans, Lisans) mezunu polis alım duyurusu sonunda geldi. Şuan polis akademisi tarafından alım yapılacağına detaylı bilgilendirme duyurusu geldi.

Gelen Duyuru…

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 6.400 lisans (5.440 erkek ve 960 kadın), 1.600 önlisans (1.360 erkek ve 240 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı yapılacaktır.
Alıma ilişkin esaslar ve sınav takvimi önümüzdeki günlerde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) açıklanacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…. şeklindedir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak…

Alım duyurusu geldikten yaklaşık bir ay içerisinde başvurular başlamaktadır. Hele ki 1991 doğumlu kardeşlerimizin 1 ocak 2021 tarihi itibari ile başvuru şansları kalmayacaktır. Bu sebepten dolayı bu tarih öncesinde yani bir aylık zaman dilimi içerisinde başlaması kuvvetle muhtemeldir.

Parkur ve Mülakat Aşaması Ne Zaman Olacaktır…

Ocak Sonu veya Şubat içerisinde bu aşamaların gerçekleştirilmesi çok büyük ihtimaldir. Bu sebepten dolayı hem parkura hem de mülakata sağlam bir şekilde hazırlanmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki Kaynak Sizlere Mülakatta 100 Puan Aldıracak Piyasada Ki En iyi Kaynaktır Görsel Üzerine Tıklayarak Bilgi Alabilirsiniz.

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.