500 Kadın PÖH Fiziki Yeterlilik Parkuru Nasıl Olacak ?

18.09.2019
A+
A-
500 Kadın PÖH Fiziki Yeterlilik Parkuru Nasıl Olacak ?

Çok kıymetli ve sevgili arkadaşlar 500 kadın PÖH alıma çıkmasından itibaren akıllara en çok takılan soru 500 kadın PÖH alımı Fiziki Yeterlilik Parkuru nasıl olacaktır sorusudur.

Peki 500 kadın PÖH alımı için Fiziki Yeterlilik Parkuru Nasıl Olacaktır ? 

Fiziki Yeterlilik Parkuru Talimatı açıklanmadığı için şuan net bir şey söylemek imkansız bundan dolayıda bende şimdi öğrendin olarak ihtimallerden bahsetmek istiyorum,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki eğer özel harekat alınacaksa ve bu kişiler eğitimler sonucunda Türkiye’nin en seçkin insanları olarak yetiştirilecekse,  erkeklere uygulanan parkurun aynısının kadın adaylara da uygulanması gerekmektedir. Çünkü bu iş zayıfların ve nazlıların yeri değil yüreği vatan için atan bileği kuvvetli kadınların yoludur.

Bizim parkur konusunda olmasını istediğimiz durum budur, fakat akademinin mantığına göre bakarsak parkurun zorluğu başvuru sayısına göre belli olacaktır. Eğer haddinden fazla bir başvuru olursa parkur zor olacak eğer başvuru sayısı yeterli seviyede olmazsa parkur bir tık daha kolay olma ihtimali vardır diyebiliriz.  Tabi kolaydan kastımız POMEM veya PMYO parkurunun aynısı olacağı anlamında değildir. 

Bize mantıklı gelen düşünce ise pomem ve pöh parkurunun karışımından oluşan ortak bir parkur oluşacağı yönündedir. Bu parkurda paralel bar ve denge tahtası olacağını ve barfiksi olmayan bir parkur tercih edilebilir.

Not: Bu durumlar bir düşünce olduğundan dolayı siz normal PÖH parkuruna çalışın ki en zoru budur daha kolay olursa sizler için uyum sağlamak daha kolay olacaktır. Eğer kolayın çalışırsanız uyum sağlamanız çok zor olacaktır.

PÖH PARKUR ANKETİNE SENDE KATIL

Sizce PÖH Parkuru Nasıl Olacaktır ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Seda dedi ki:

    Çünkü bu iş zayıfların ve nazlıların yeri değil yüreği vatan için atan bileği kuvvetli kadınların yoludur… Resmen duygulandım ya,Aynen öyle, Bu cümle beni çok etkiledi../Bu yol dikenli ayağını seven gelmesin…