Açık Lise ve Açıköğretim Fakültesi Mezunu Polis Olabilir Mi ?

27.06.2019
2.694
A+
A-
Açık Lise ve Açıköğretim Fakültesi Mezunu Polis Olabilir Mi ?

Bildiğiniz üzere bir çok öğretim düzeyinde ki öğrencilerin, polislik sınavlarına başvuru yapma hakkı vardır.
– Pmyo (Polis Meslek Yüksek Okulu) – Pomem (Polis Meslek Eğitim Merkezi) – Pöh (Polis Özel Harekat) – Paem (Polis Amirleri Eğitim Merkezi)
Not: En son pöh alımında eğitim düzeyi en az lise mezunu olması şartı kullanılması durumu baz alınmıştır.

Lise Mezunu: Pmyo, Pöh
Ön Lisans Mezunu: Pomem, Pmyo, Pöh
Lisans Mezunu: Pomem, Pmyo, Pöh , Paem

Yukarıda belirttiğimiz polis alımları çeşitleri için belirtilen eğitim durumları alım şartları içerisinde yer almıştır. Peki bu başvuru şartları içerisinde ki mezuniyetin illada örgün eğitim mezunu olması şart değildir, açık lise mezunu olan bir kişi veya açıköğretim fakültelerinden herhangi bir bölüm okuyan veya uzaktan eğitim ile mezun olup, diploma almayı hak kazanan adaylar başvuru yapabilirler.

Sonuç olarak açık lise mezunu olan bir adayın normal liseden mezun olan bir adaydan, açıköğretim fakültesinden mezun olan bir adayında normal eğitim düzeyindeki bir üniversiteden mezun olmasının hiç bir farkı yoktur. Yeter ki ösym sisteminde mezun olarak görünün.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Havva dedi ki:

    Polis olmak güzel bir meslektir