Akıllı Lens(Göz İçi Lens) Ameliyatı Polislik ve Bekçilikte Engel Midir ?

22.08.2019
A+
A-
Akıllı Lens(Göz İçi Lens) Ameliyatı Polislik ve Bekçilikte Engel Midir ?

Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem ve Güven Masası), Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarına asıl sağlık muayenesinde mide ameliyatı ile ilgili durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİN’DEN alınmıştır.

Polis ve bekçi olmak isteyen bazı adaylardan bazıları ellerinde olmayan sebeplerden dolayı, sağlıkları el vermediği için göz ameliyatı olmak zorunda kaldılar peki yeni çıkan Akıllı Lens(Göz İçi Lens) Ameliyatı ameliyatı polis veya bekçi olmaya engel mi ?

Akıllı Lens(Göz İçi Lens) Ameliyatı yeni çıkan bir ameliyat sistemi olduğu için yönetmelikte bu yönde maddeler yer almamaktadır.

Fakat yönetmelikte aşağıda belirttiğimiz madde yer almaktadır;
Görme ve diskromotopsi muayenesinde lens kullanılmasına izin verilmez.

Bu maddeden yola çıkarsak göz içi sabit lensin engel olduğu durumu ortaya çıkmaktadır. Fakat söz durumda lensin göz içinde sabit olacağından dolayı tam olarak normal lensle kıyaslanmaması gerekmektedir. 

Hali hazırda bu yönde yönetmelikte bir değişiklik olmazsa bu lens durumu sağlık muayenesinde sizlere sıkıntı çıkaracaktır. O yüzden yönetmelik güncellenene kadar farklı ameliyat yöntemini tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zehra dedi ki:

    Peki gözden ameliyat veya tedavi olsak ilerdeki polisliğe engel midir?