Bill Gates’e Göre Koronavirüsün Biteceği Tarih

30.04.2021
A+
A-
Bill Gates’e Göre Koronavirüsün Biteceği Tarih
Bill Gates, Koronavirüsün Biteceği Tarihi Açıkladı

Microsoft’un kurucusu olan  Bill Gates, yeni açıklamalar yaptı

2019 tarihinden bu zamana kadar etkisini gösteren koronavirüs  salgını ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Bill Gates, koronavirüsün biteceği tarih hakkında öngörüde bulundu. Bill Gates’e göre normal hayata dönüş 2022 yılının sonuna kadar mümkün görünmüyor.

Bill Gates, aşılama sürecine vurgu yaparak , “Kasım 2020’den beri yapılan aşı sayısı 1 milyar dozu yeni geçti. Dünya genelinde halen aşı olmamış 7 milyar civarında insan bulunuyor'” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE TAM KAPANMA UYGULAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve tam kapanma uygulanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“TAM KAPANMAYA GEÇİYORUZ”

“Bayram sonrasına kadar sürecek yeni tedbirlerimiz şu şekilde olacak: 29 Nisan 2021 yani Perşembe akşamı saat 19:00’dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz.

Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak. Diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

Yeme içme sektöründe sadece paket serviste hizmet verilebilecek şartlara uygun olan işletmeler bu hizmeti gerektiğinde kesintisiz devam ettirebilecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları %50 kapasiteyle çalışabilecektir.

Önceki uygulamalardan farklı olarak bu defa konaklama tesislerindeki rezervasyonlar sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

SINAVLAR ERTELENDİ

Hizmetlerini sürdürecek olan kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecektir. Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma sınırlamasına tabi olacak ana okul, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacak. İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız vefa ekiplerinden destek isteyebilecektir.

Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için kurumlarımız gereken tüm tedbirleri alacaktır. Biz de bunların yakın takipçisi olacağız. Türkiye bu durumdan çok önemli olan bu sürecin hedeflediğimiz sonuçlar verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına kesinlikle izin verilmeyecektir.

İnşallah bu fedakarlıklarımızın karşılığını bayram sonrası hep birlikte sağlıklı huzurlu ve mutlu müreffeh günlere ulaşarak alacağız.”  ifadeleri ile tam kapanmayı açıkladı.

Daha Fazla Haber İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.