Bronşiektazi(Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

03.10.2020
A+
A-
Bronşiektazi(Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Bronşiektazi(Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polis ve Bekçi adayları ön sağlık, fiziki yeterlilik parkuru ve mülakat aşamasını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim aşamasında ise adayların asıl sağlık muayenesi yapılır. Asıl sağlık  muayenesinde adaylar  18 bölümden muayene olur ve tüm bölümlerden alanında uzman olan doktorlar tarafından sağlam onayı alması gerekmektir.  Bu sağlık muayenesi içerisinde yer alan  Bronşektazi(Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) polis veya bekçi olmaya engel midir bu konuya değineceğiz.

Bu konuya ilgili anlatacağımız durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’NDEN alınmıştır.

NOT: Yönetmeliğe göre polis ve bekçi asıl sağlık raporu aşamasında, A dilimi içerisinde yer alan rahatsızlıklarınız aday olmanıza engel teşkil etmez iken, B,C,D,E dilimindeki rahatsızlıklar aday olmanıza engel teşkil eder. Bu sebepten dolayı rahatsızlığınızın hangi dilimde olduğuna azami önem göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bronşiektazi (Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) Nedir?

Bronşiektazi, bireyde hava yollarının kalıcı olarak genişlemesi durumudur. Akciğer bölgesinde ve bronşlarda oluşan harap olma durumu sonucunda ortaya çıkan bu rahatsızlık, oldukça ciddi bir tıbbi durumdur. Akciğerlerde yer alan bronş adı verilen hava keseciklerinin genişlemesi durumunda ortaya çıkan Bronşiektazi hastalığı, toplumumuzda da gözlenebilen bir çeşit solunum yolları rahatsızlığıdır.

Bronşiektazi (Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Bronşiektazi (Hava Yollarının Kalıcı Olarak Genişlemesi) Güncel Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin GÖĞÜS HASTALIKLARI ve GÖĞÜS CERRAHİSİ bölümünde B,C,D diliminde yer almasından dolayı polis ve bekçi olmaya engel teşkil etmektedir.

NOT: Yukarıda belirtilen durumlar Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem, Güven Masası) ve Çarşı ve Mahalle Bekçileri için geçerlidir.

Yönetmelikte Yer Alan Tüm Hastalıkların Engel Olup Olmama Durumlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Güncel EMNİYET ve TSK alımlarını Şimdi Öğrendin İnstagram hesabımızdan takip edebilir, diğer kamu ve kurum alımlarını da Memur Ol sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Şimdi Öğrendin İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ
Memur Ol İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.