Vestibüler(Denge Sinir İltihabı)Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

21.09.2020
A+
A-
Vestibüler(Denge Sinir İltihabı)Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Vestibüler(Denge Sinir İltihabı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polis ve Bekçi adayları ön sağlık, fiziki yeterlilik parkuru ve mülakat aşamasını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim aşamasında ise adayların asıl sağlık muayenesi yapılır. Asıl sağlık  muayenesinde adaylar  18 bölümden muayene olur ve tüm bölümlerden alanında uzman olan doktorlar tarafından sağlam onayı alması gerekmektir.  Bu sağlık muayenesi içerisinde yer alan  Vestibüler( Denge Sinir İltihabı) polis veya bekçi olmaya engel midir bu konuya değineceğiz.

Bu konuya ilgili anlatacağımız durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’NDEN alınmıştır.

NOT: Yönetmeliğe göre polis ve bekçi asıl sağlık raporu aşamasında, A dilimi içerisinde yer alan rahatsızlıklarınız aday olmanıza engel teşkil etmez iken, B,C,D,E dilimindeki rahatsızlıklar aday olmanıza engel teşkil eder. Bu sebepten dolayı rahatsızlığınızın hangi dilimde olduğuna azami önem göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Vestibüler( Denge Sinir İltihabı) Nedir?

Vestibüler Nörit(Denge Sinir İltihabı): Duyma kaybıyla çınlama şeklindeki kulak problemlerinin yahut titreme, felç ve bilinç kaybıyla boy gösteren nörolojik problemlerin söz konusu olmadan ansızın hızlı bir şekilde başlamasıyla ortaya çıkan baş dönmesiyle karakterizedir. Vertigo olarak da bilinen baş dönmesiyle karıştırılan bu hastalık, hastalarda paniğe sebebiyet vermekle birlikte kimi hastalarda ölüm korkusunu dahi ön plana çıkarabilmektedir. Sürece bakıldığında 2 gün ila 6 haftalık bir süreyi temel aldığı görülen hastalık sonrası hastaların günlük hayatlarına tam anlamıyla dönüşleri için uzunca bir sürenin geçmesi gerekir. Viral enfeksiyonların önemli bir etken olduğu bu hastalıkta gençlerin iyileşme süresinin yaşlılara kıyasla daha hızlı olduğu bilinmektedir. Hastalık sonrası kalıcı hasardan ise söz edilmemektedir.

Vestibüler( Denge Sinir İltihabı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Güncel Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI ve AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI bölümünde B,C,D diliminde yer almasından dolayı polis ve bekçi olmaya engel teşkil etmektedir.

NOT: Yukarıda belirtilen durumlar Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem, Güven Masası) ve Çarşı ve Mahalle Bekçileri için geçerlidir.

Yönetmelikte Yer Alan Tüm Hastalıkların Engel Olup Olmama Durumlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Güncel EMNİYET ve TSK alımlarını Şimdi Öğrendin İnstagram hesabımızdan takip edebilir, diğer kamu ve kurum alımlarını da Memur Ol sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Şimdi Öğrendin İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ
Memur Ol İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

21
admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.