Deri Hastalıklarından Polislik ve Bekçiliğe Engel Olan Hastalıklar.

13.08.2019
A+
A-
Deri Hastalıklarından Polislik ve Bekçiliğe Engel Olan Hastalıklar.

Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem ve Güven Masası), Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarında psoriasisler, skleroderma plakları, lokalize atrofiler, kronik ekzemalar, vitiligo plakları, keratodermiler, ichthyosisler, ürtiker, alopesi areata ve benzeri deri hastalıkları ilgili konuları ele alacağız. Tüm bu anlatacağımız deri hastalıkları ile ilgili durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİN’DEN alınmıştır.

Öncelikle Bir Notla Başlayalım:

1)Beş metreden bakmakla eşgal belirleyici olan lezyonlar öğrenciliğe engeldir.
2) Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir.

Vücudun neresinde olursa olsun, tedavi altında iken tam ya da kısmi iyileşme gösterebilen ancak kronik, ilerleyici ya da tekrarlayıcı yapısı olan, yaygın ya da sınırlı (tek lezyonla seyreden ve\veya birden fazla lezyonun tek bir vücut bölgesine yerleştiği) deri hastalıkları. (psoriasisler, skleroderma plakları, lokalize atrofiler, kronik ekzemalar, vitiligo plakları, keratodermiler, ichthyosisler, ürtiker, alopesi areata ve benzeri deri hastalıkları) öğrenciliğe engeldir.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Isimsizz dedi ki:

    Belimin arka tarafında deri catlakları var engelmidir acaba

  2. İsimsizzz dedi ki:

    Rocasea diye bir tanımlanmamış doktor kontrolum var burnun üstünde hafif kızarıklık gibi seyreden bir rahatsızlık doktor tedavisi oluyorum internette araştırdığım kadarıyla kronik ama basvuruma devam etmek istiyorum kan değerlerim vs herşey normal seyrediyor. Böyle bir durumdan vazgeçmek istemiyorum. Sizce bu deri hastalığı belirtilen hastalıklara girer mi ?