DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK

21.10.2021
A+
A-
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi memur alımı için resmi gazetede ilan yayımladı. 2021 yılı Müfettiş yardımcısı alımı yapılacak olup şartlar ve alan dağılımı burada.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi ( DHMİ ) memur alımı ilanı yayımlandı. DHMİ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8 inci dereceli kadrolara 5 kişilik kadro ile Müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar KPSS Puanı ile yapılacak olup 4 farklı grupta memur alımı detayları haberde.

ALAN DAĞILIMI

  • 2 Kişi: Üniversitelerin Hukuk/ Siyasal Bilgiler/ İktisat/ İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmak.
  • 1 Kişi: Üniversitelerin Elektrik Elektronik/ Elektronik ve Haberleşme veya Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
  • 1 Kişi: Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
  • 1 Kişi: Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.

2- Yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

3- ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak.

4- Sınavın açıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

5- Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

6- Sağlık durumunun, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmamak,

7- Daha evvel DHMİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak, 8- Müfettişlik karakter ve niteliklerini haiz bulunmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

DHMİ Müfettiş Yardımcısı alımı başvuruları 25 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 7 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde (07.11.2021 günü saat 23.59’a kadar) yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan detayları için TIKLAYINIZ 

Daha fazla ilan için TIKLAYINIZ 

ŞERİFE PARLAK
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.