Endoskopik Sinüs( Sinüzit Ameliyatı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

03.10.2020
A+
A-
Endoskopik Sinüs( Sinüzit Ameliyatı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Endoskopik Sinüs( Sinüzit Ameliyatı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polis ve Bekçi adayları ön sağlık, fiziki yeterlilik parkuru ve mülakat aşamasını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim aşamasında ise adayların asıl sağlık muayenesi yapılır. Asıl sağlık  muayenesinde adaylar  18 bölümden muayene olur ve tüm bölümlerden alanında uzman olan doktorlar tarafından sağlam onayı alması gerekmektir.  Bu sağlık muayenesi içerisinde yer alan  Endoskopik Sinüs( Sinüzit Ameliyatı) polis veya bekçi olmaya engel midir bu konuya değineceğiz.

Bu konuya ilgili anlatacağımız durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’NDEN alınmıştır.

NOT: Yönetmeliğe göre polis ve bekçi asıl sağlık raporu aşamasında, A dilimi içerisinde yer alan rahatsızlıklarınız aday olmanıza engel teşkil etmez iken, B,C,D,E dilimindeki rahatsızlıklar aday olmanıza engel teşkil eder. Bu sebepten dolayı rahatsızlığınızın hangi dilimde olduğuna azami önem göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Endoskopik Sinüs Nedir?

Endoskopik Sinüs( Sinüzit Ameliyatı): Endoskopik sinüs, halk arasında sinüzit ameliyatı olarak bilinmektedir. Endoskopik sinüs, paranazal sinüs olarak adlandırılan burun boşluklarının iltihabi durumlarda et büyümelerinde yani poliplerde, nedensiz ya da travmalara bağlı olan beyin sıvısı kaçakları için oldukça başarılı şekilde uygulanabilen genel veya lokal anesteziyle yapılmaktadır. Bir tür cerrahi operasyondur. Göz ve beyin gibi hayati açıdan önemli olan organlara yakınlığı, sinüslerin karmaşık yapısı nedeni ile tecrübeli, son derece dikkatli uygulanan prosedürdür. Bu cerrahi yöntem 1990’lı senelerden itibaren kalite bazında yüksek olan endoskopların gelişimiyle yaygınlaşmıştır. Endoskopik sinüs operasyonu sinüzit ameliyatının konforlu hale getirilmiş olan versiyonudur. Kolaylıkla etki altında tutulabilir.

Endoskopik Sinüs(Sinüzit Ameliyatı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Endoskopik Sinüs( Sinüzit Ameliyatı) Güncel Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI ve AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI bölümünde A diliminde yer almasından dolayı polis ve bekçi olmaya engel teşkil etmemektedir.

A diliminde Yer alan Madde:

Endoskopik sinüs(Sinüzit Ameliyatı) cerrahisi sağlam kabul edilir

NOT: Yukarıda belirtilen durumlar Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem, Güven Masası) ve Çarşı ve Mahalle Bekçileri için geçerlidir.

Yönetmelikte Yer Alan Tüm Hastalıkların Engel Olup Olmama Durumlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Güncel EMNİYET ve TSK alımlarını Şimdi Öğrendin İnstagram hesabımızdan takip edebilir, diğer kamu ve kurum alımlarını da Memur Ol sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Şimdi Öğrendin İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ
Memur Ol İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.