Eser aort yetmezliği olan polis veya bekçi olabilir mi ?

19.03.2020
A+
A-
Eser aort yetmezliği olan polis veya bekçi olabilir mi ?

Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem ve Güven Masası), Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarında eser aort yetmezliği-birinci derece aort yetmezliğini ele alacağız. Tüm bu anlatacağımız eser aort yetmezliği-birinci derece aort yetmezliği ile ilgili durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİN’DEN alınmıştır.

Aort kapağı kalbin sol ventrikül çıkışındadır. Kanın kalpten en büyük atardamar olan aorta geçişini kontrol eder. Yetişkinlerde aort darlığının (AD) en sık nedeni aort kapak yaprakçıklarında hareketsizlik yapan dejeneratif kalsifikasyondur. Kapağın doğumsal malformasyonu da darlığa neden olabilir ve genç yetişkinlerde daha sık görülür. Romatizmal ateş sonucu da AD oluşabilir.

Güncel emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine göre; Kalp romatizması, kalp tümörü, kan kisti, konjenital kleft, mitral valv prolapsusu, bağ dokusu hastalıkları (Marfan Sendromu, Ehler Donlas v.b.) ve benzeri hastalıklara bağlı olmayan, kalp yapısı normal, sol ventrikül sistolik fonksiyonları korunmuş ve normal kalp boşlukları olan kişide;

Eser aort yetmezliği-birinci derece aort yetmezliği olanlar sağlam kabul edilir.


Aort Kapağı: Sol karıncık ile aort arasında

 

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.