Güven Masası Mülakat Tarihi Neden Açıklanmadı ?

19.07.2019
A+
A-
Güven Masası Mülakat Tarihi Neden Açıklanmadı ?

Emniyet Teşkilatının ilk defa alımına çıktığı ‘Güven Masası’ alımının ön başvuru aşaması, ön sağlık ve fiziki yeterlilik parkuru aşamaları 2 aya yakın bir zaman öncesinde bitmişti. Bundan sonra ki ‘Güven Masası’ alımı için en önemli aşama olan mülakat aşaması beklenmeye başlanmıştı.

Üzerinden iki ay geçmesine rağmen neden güven masası mülakat aşamasına geçilmedi. Bunun iki tane sebebi bulunmaktadır.

1) Güven Masası Fiziki Yeterlilik Parkuru ile mülakat zaman dilimi arasına başka sınavlar girmesi ve bunların süreçleri.

Bu zaman dilimi arasına;
a)
Bekçilik Yazılı Sınavı,
b)
Meslek İçi Komiserlik Aşamaları, girmesi sürecin uzamasına neden oldu.

2) Güvenlik Soruşturmalarında Detaya İnilmesi

15 Temmuz 2016 tarihinde devlet kadrolarına sızan FETÖ/PDY  terör örgütü üyeleri temizlendikten sonra, artık yeni alınacak devlet memurlarının detaylı güvenlik soruşturmasından geçirilmeye başlanılmıştır. Bundan dolayıda kademeli olarak güvenlik soruşturması yapılmaktadır. Aday başvuru yaptığı ilk andan okuldan mezun olana kadar güvenlik soruşturması yapılmasından dolayı süreçler daha uzun bir hal aldı.

Güvenilik soruşmasında Otel Birlikteliği Nedir diye merak ediyorsanız, linke tıklayınız.Tıklayınız.

Peki Güven Masası Mülakatı Ne Zaman Açıklanacaktır ?

Sabırları tükenen güven masası adayları  ne zaman açıklanacak diye merak  içerisindeler. Ne zaman açıklanacağı yönünde net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat yılların getirdiği deneyimle kendi düşüncelerimizi sizinle paylaşacağım. 26 Temmuz 2019 Cuma gününe kadar açıklanma ihtimalinin yüksek olduğunu, fakat bu tarihte açıklanmazsa kesinlikle bayramdan sonraya kalacaktır.

Güven Masası Alımı İptal Mi Olacak ?

Güven masası mülakat tarihlerinin açıklanması bekleyen bir çok adayın umutlarının tükenmesi ardından, acaba güven masası alımı iptal mi olacak sorusu belirmeye başladı. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Betül dedi ki:

    Peki mulakat sonuclari da bu kadar uzun surermi abi