Hilafet Hastagli Paylaşım Yapan Bekçi İçin İkinci Açıklama

Hilafet Hastagli Paylaşım Yapan Bekçi İçin İkinci Açıklama

Hilafet Hastagli Paylaşım Yapan Bekçi İçin İkinci Açıklama

Bursa’da bir bekçi şahsi sosyal medya hesabından yaptığı “Hilafet” etiketli la ilahe illallah paylaşım yaptığı için Bursa Valiliği tarafından, bekçiye soruşturma başlatılması büyük tepkiler almıştı. Bu konu hakkında Bursa Valiliğinin yayınladığı açıklama :

“Hilafet etiketiyle Kelime-i Tevhid görselli paylaşımda bulunan ve ilimizde Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapan İ.B. hakkında soruşturma açılmış olup, söz konusu soruşturma halen devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Valiliğin soruşturma kararının yanlış anlaşıldığını düşünmesi üzerine, Bursa Valiliğinden ikinci bir açıklama geldi.

“Hilafet” paylaşılması nedeniyle büyük tepki geldiği için, valilik ikinci açıklamayı yayınlamıştır :
Bu açıklamaya göre:

“Çarşı ve mahalle bekçisine açılan soruşturma ile ilgili, sosyal medyada yapılan değerlendirmeler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. İlimizde çarşı ve mahalle bekçisi olan ve kamu güvenliğinden sorumlu bir personelin yapmış olduğu bir paylaşımın, görevin niteliğine uygun düşmemesi sebebiyle soruşturma açılmıştır. Söz konusu soruşturma, dini değerlerimizi ihtiva eden bir görsel sebebiyle değil, kullanılan etiketin, devlet memuru ödev ve sorumluluğuyla bağdaşmaması nedeniyle açılmıştır.


Sitemizi Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ.
Güncel Memur Alımları İçin TIKLAYINIZ.

Ahmet Dursun İNAN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.