JAMYO, Astsubay Alım İlanı Geldi.

JAMYO, Astsubay Alım İlanı Geldi.

2020 yılı itibari ile beklenen JAMYO alım ilanı geldi. öncelikle JAMYO  nedir onu açıklayalım.
JAMYO Nedir ?: Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu anlamına gelmektedir. Yani jandarma bünyesinde astsubay temini yapmak amacı ile lise mezunu olan ve YKS sınavına giren adaylar arasından ‘ASTSUBAY’ yetiştirmek amacı ile eğitim veren bir kurumdur.

JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Ankara ilinde bulunanan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu;

(1) Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihtiyaç duyduğu (Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece J.Gn.K.lığı için öğrenci temin edilecektir.) miktarda muvazzaf astsubay yetiştiren, liseden sonra (2) yıl Önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı Meslek Yüksekokulu statüsündeki eğitim kurumudur.

(2) Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulundan öğrenciler Önlisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra Astsubay olarak ataması yapılan; 926 sayılı TSK Personel Kanunu hükümlerine göre aylıklarına ilave olarak; silahlı kuvvetler tazminatı, aile ve çocuk yardımı, doğum ve ölüm yardımı, tayın bedeli, emniyet ve asayiş hizmeti tazminatlarından yararlanmaktadırlar. Gerekli niteliklere sahip Jandarma Astsubayları, yapılacak sınavda
başarılı olmaları ve J.Gn.K.lığınca belirlenen kontenjan içerisinde yer almaları halinde, verilecek eğitim ve öğretimi müteâkip subay olabilmektedirler. Jandarma Astsubayları; orduevlerinden, lojmanlardan ve Ordu Yardımlaşma Kurumunun imkânlarından yararlanmaktadır.

Ulu önder ATATÜRK’ün ifadesiyle “Her zaman Yurt, Ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı, tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusu” olan, tarihi kahramanlıklarla dolu Jandarma Genel Komutanlığı’na subay ve astsubay olarak katılmak isteyen gençlerimizi Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi ve Astsubay Meslek Yüksek Okuluna bekliyoruz.

TEMİNİ YAPILACAK ÖĞRENCİ KAYNAKLARI VE ŞARTLARI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.