Jandarmaya Güven Masası Personel Alımı Geliyor.

Jandarmaya Güven Masası Personel Alımı Geliyor.

Son dakika: Jandarma ‘ya güven masası kuruluyor.

Karakollara kurulan güven masalarına 3 bin kadın personel alımı yapılmıştı. 3 bin kadın aday eğitime alınıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir son dakika açıklaması yaptı ve müjdeyi verdi.

Ankara ‘da düzenlenen Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı ‘na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu jandarmaya da güven masası alımına dair müjdeli haberi verdi. İlk olarak emniyet teşkilatına güven masası projesini hayata geçiren sayın bakan jandarma ile devam edecektir.

JANDARMA ALIMI MÜJDESİ

Bakan Soylu karakollara 3 bin kadın polis alımı yapıldığını söyledi. Bakan 3 bin kadın alımının tamamlandığını ve adayların eğitime alınacağını söyledi. Eğitim sonrası 3 bin kadın polis Türkiye genelinde karakollarda çalıştırılacak. Güven masalarında vatandaşların sorunlarını dinleyecek , onların sıkıntılarını değerlendirip gerekli işlemlerin hızlı şekilde yapılmasını sağlayacak polisler 2020 yılında eğitimlerini sonlandıracak ve göreve başlayacak.

Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı ‘nda konuşan Bakan Soylu , aynı uygulamanın jandarma alımı için yapılacağını söyledi.

Jandarmanın iç işleri bakanlığına bağlanılmasının ardından aynı görevi ifa eder olmuştu bu yüzden karakollarına da güven masaları kurulacak. Kurulacak güvenlik masalarına da personel alımı yapılacak.

KADIN ALIM MI YAPILACAK ?

Jandarma karakollarına kurulacak güven masalarına alımın EGM gibi mi olacağı , yoksa kadın-erkek alımı mı olacağı henüz belli değil. Detaylar yakında belli olacaktır.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Zeynep dedi ki:

  Kadın alım olsun çünkü kadınlar için daha uygun jandarma guven masasi çünkü astsubay alimi felan oluyor pek cazip gelmiyor kadınlara ya da babası çevre ortamı uygun görmüyor erkek işidir diyor guven masaları kadınlara daha uygun

 2. Gülistan dedi ki:

  Peki bu aklımda lisan ve önlisans olarak mı alınır diğer aklımda olduğu gibi bi bilginiz var mi

  1. Melek dedi ki:

   Lise mezunu şeklinde olacak alım gülistan hanım