Jandarmaya Kadın ve Erkek Korucu Alımı Başladı

12.06.2020
A+
A-
Jandarmaya Kadın ve Erkek Korucu Alımı Başladı

Bir çok ilçede herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapacak kadın ve erkek korucular alınacaktır. Bu alım esnasında belirttiğimiz gibi herhangi bir eğitim şartı aranmayacaktır, ilk okul,ortaokul,lise veya üniversite mezunu olan vatandaşlarımız başvuru yapabileceklerdir.Eğitim durumu olmayan kişilerin ise okur yazar olması yeterli olacaktır.  Bu durum tüm ilçeler için geçerli değil alım yapan ilçelerde ufak tefek şartlarda değişiklikler söz konusudur.

ALINACAK KORUCULARIN GÖREVLERİ

**
Görev yaptıkları bölgede TSK veya Jandarma Teşkilatı ile beraber kalkın canına ve malına gelecek saldırıları bertaraf etmek bunun yanı sıra devletin bölünmez bütünlüğüne kast etmeye çalışan vatan hainlerine aman vermemek öncelikli görevidir.

** Gerekli durumlarda suç delillerini muhafaza etmek ve saldırı yapan vatan hainlerini yakalamak.

** Deprem,sel ve çığ gibi tabii afetlerde görev almak.
** Görev alanında bulunan kamu ve özel kurumlara ait tesislere yönelik her türlü saldırıları önleyecek tedbirleri almak ve bu gibi tesislerin korunmasında, genel ve özel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak,

** Bağlı olduğu mülki amir tarafından verilecek her türlü önleyici kolluk kapsamında olan görevleri ifa etmek. Korucuların görevleridir.

BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇEBİLİRSİNİZ 

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.