JSGA Fakültesi SUBAY Alım İlanı

JSGA Fakültesi SUBAY Alım İlanı

2020 yılı itibari ile beklenen JSGA Fakültesi alım ilanı geldi. Öncelikle JSGA Fakültesi nedir onu açıklayalım.
JSGA Fakültesi: Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi anlamına gelmektedir. Yani Jandarma Sahil Güvenlik bünyesinde subay temini yapmak amacı ile lise mezunu olan ve YKS sınavına giren adaylar arasından ‘SUBAY’ yetiştirmek amacı ile eğitim veren bir kurumdur.

NOT: JAMYO(Jandarma Meslek Yüksek Okulu) ile karıştırılmamalıdır. JAMYO’dan mezun olan adaylar astsubay rütbesi ile görev alırlar.

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK FAKÜLTESİ HAKKINDA GENEL
BİLGİLER:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Ankara ilinde bulunanan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihtiyaç duyduğu (JSGF’ye sadece J.Gn.K.lığı
için öğrenci temin edilecektir.) miktarda subay yetiştiren, liseden sonra bir yılı İngilizce hazırlık (Sınavlarda başarılı olarak kayıt yaptıran öğrenciler, İngilizce muafiyet sınavına tabi tutulacaktır. Bu sınavda başarılı olanlar doğrudan 1’inci sınıftan başlayacaktır.) olmak üzere (5) yıl lisans (Üniversite) düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı
yükseköğretim kurumudur. JSGF’de subay diplomasının yanısıra ulusal ve uluslararası lisans diploması da verilmektedir.

JSGF’de öğrencilere lisans programı öncesinde nitelikli bir İngilizce hazırlık
eğitimi verilmekte ve başarılı öğrencilere yurt dışında dil imkânı sunulmaktadır.

JSGF’de öğrencilere lisans programı öncesinde nitelikli bir İngilizce hazırlık eğitimi verilmekte ve başarılı öğrencilere yurt dışında dil imkânı sunulmaktadır.

JSGF’den mezun olan subaylar ülkenin emniyet ve asayişinin sağlanmasında temel rolü oynayan Jandarma Genel Komutanlığı’nın yönetim kademelerinde görev almaktadır. Öğrencilerin bütün ihtiyaçları (yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır.

TEMİNİ YAPILACAK ÖĞRENCİ KAYNAKLARI VE ŞARTLARI İÇİN İKİNCİ SAYFAYA GEÇİNİZ.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.