Kamuda Yeni Çalışma Modeli Uygulanacak

02.04.2021
A+
A-
Kamuda Yeni Çalışma Modeli Uygulanacak
Kamu Çalışanları Dikkat ! Saatlerde Değişikliğe Gidilecek
Kamuda yeni çalışma modeline gidilecek. Yeni çalışma modelinin ilk görüşmeleri yapılmış bulunmakta
Kamuya Yeni Çalışma Modeli

Kamuda yeni çalışma modeli uygulanacak. Covid-19 pandemisi sonrasında kamuda esnek çalışma modeline geçilmişti ve vakalar azaldıkça esnek çalışma değiştirilmişti. Fakat vakalar yeniden artmış ve esnek çalışma uygulaması bazı bölgelerde verimli olması hemen akıllara yeni çalışma sistemini getirdi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığı ile Kamu Personeli Danışma Kurulu’nca toplantı yapıldı ve yeni çalışma modeli hakkında görüşler alındı. 

Sözleşmeli Personele Kadro 

Kamu Personeli Danışma Kurulu’nca kamuda sözleşmeli personellere kadro için bir komisyon icra edilmesi üzerine karar alındı.

Bir kurul oluşturulacak

Kamu çalışanları için yeni çalışma modeli konusunda önem arz edecek kararlar verildi. Alınan kararlara göre bir kurul oluşturulacak ve bu kurul uzaktan çalışma, yeni istihdam ve yeni çalışma modelleri üzerine çalışmalar icra edecek. Yapılacak çalışmalar ardından kamu gündemine yeni çalışma modelleri gelecek.

Sınavlar Uygulanacak 

Kamu personellerine düzenli bir şekilde  unvan yükseltme sınavları uygulanacak. 

Özel Sektör Ne Olacak ? 

Bu uygulamanın şuan da sadece kamu çalışanlarına uygulanacağı biliniyor. Özel sektör hakkında bu uygulama henüz gündemde değil.

Daha Fazla Haber İçin…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.