Ordu/Kumru BESYO (Beden Eğitimi Öğretmenliği) Parkur Hazırlık Kursu

07.04.2021
A+
A-
Ordu/Kumru BESYO (Beden Eğitimi Öğretmenliği) Parkur Hazırlık Kursu

Ordu/Kumru BESYO (Beden Eğitimi Öğretmenliği) Parkur Hazırlık Kursu

Ordu/Kumru da faaliyet gösteren BESYO(Beden Eğitimi Öğretmenliği), Antrenörlük, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği alanlarında öğrencileri parkura hazırlayan, BESYO Parkur Hazırlık Kursuyuz. Ordu/Kumru  bölgesinde uzun süredir BESYO PARKUR HAZIRLIK KURSU olarak hizmet vermekteyiz.

KURS BİLGİLERİ

(KISA BİR ZAMAN DİLİMİNDE AKTİF EDİLECEKTİR)

İletişim İçin: TIKLAYINIZ

Ordu/Kumru  BESYO Parkur Hazırlık Kursu olarak öğrencilerimizi (Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yönetimi ve Rekreasyon ) bölümlerine hazırlıyoruz.

BESYO NEDİR ?

BESYO içerisinde Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yönetimi ve Rekreasyon bölümü bulunan ve iş imkanı fazla olan bir üniversite bölümüdür. Üniversiteden üniversiteye göre bu bölümler farklılık göstermektedir. Bazı üniversitelerde Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü varken, bazılarında da dört bölümün dördü veya bir den fazlası şeklinde faaliyet gösterebilmektedir.

BESYO İÇERİSİNDE HANGİ BÖLÜMLER MEVCUTTUR ?

BESYO içerisinde;

 • Beden Eğitimi Öğretmenliği,
 • Antrenörlük,
 • Spor Yönetimi,
 • Rekreasyon,

bölümleri mevcuttur. Sizlerde BESYO PARKUR HAZIRLIK KURSLARIN DA hazırlanırken bu bölümlerden bir veya bir kaçına aynı anda hazırlanabilirsiniz.

BİRDEN FAZLA ÜNİVERSİTENİN BESYO BÖLÜMLERİNE HAZIRLANABİLİR MİYİM ?

BESYO PARKUR HAZIRLIK KURSLARIN DA antrenmanlara başladığınız zaman eğitmeniniz ile puanınız, öz geçmişiniz, milli sporculuk durumunuzun olup olmaması gibi noktaları göz önünde bulundurarak sizin şartlarınıza uygun olan bir veya birden fazla üniversitenin BESYO SINAVLARINA girebilirsiniz.

BESYO OKUMAK İÇİN HANGİ SINAVA GİRMEK GEREKİR ?

Öncelikle BESYO okuyabilmeniz için üniversite sınavı olan YKS sınavının TYT(Temel Yeterlilik Sınavı) oturumuna girmeniz gerekmektedir. Bu sınavdan üniversitelerin BESYO bölümleri için istenen baraj puanı almanız gerekmektedir.  Bu baraj puan bazı üniversitelerde 150, bazılarında 180 iken bazı üniversitelerde de farklı baraj puan uygulanmaktadır.

Lakin BESYO’yu ne kadar çok kazanmak istiyorsanız o kadar çok puan almanız gerekmektedir.

NOT: Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü için ise Y-TYT (Yerleştirme TYT) Puanı türünden ilk 800 sıralaması içerisinde olmanız gerekmektedir.

NOT: Çok nadirde olsa bazı üniversiteler ÖSYM tercihi ile ‘ÖZEL YETENEK SINAVI OLMADAN’ da öğrenci alımı yapmaktadır. Bu üniversiteleri tercih yapmaları için adayların AYT sınavına girip EŞİT AĞIRLIK bölümünden gerekli puanı almaları gerekmektedir. Lakin bu durum zor olduğu için adaylar tarafından pek tercih edilmemektedir.

ÖZEL YETENEK SINAVI NEDİR ?

BESYO bölümlerinden herhangi birini kazanmak istiyorsanız TYT sınavından gerekli puanı aldıktan sonra, kazanmak istediğiniz üniversitenin özel yetenek sınavına girmeniz gerekmektedir. Ordu/Kumru  BESYO (Beden Eğitimi Öğretmenliği ) Parkur Hazırlık Kursumuzun bilgisine de makalemizin üst kısmından ulaşabilirsiniz.

ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE BESYO OKUNABİLİR Mİ ?

Bazı özel üniversitelerin kapsamında BESYO bölümü mevcuttur. Bu sebepten dolayı özel üniversitelerde de BESYO okumak mümkündür. Aldığınız diploma devlet üniversitelerinden aldığınız diploma ile aynı statüde olup aynı imkânlardan yararlanmanıza olanak sağlayacaktır.

ÜNİVERSİTELERİN BESYO KLAVUZLARI

Her üniversitenin BESYO alım şartları ve özel yetenek sınavları ve sınav tarihleri farklı şekildedir.  Bu sebepten dolayı üniversiteler arasından ortak bir sınav tarihi yoktur. YKS puanları açıklandıktan sonra üniversiteler yavaş yavaş sınav tarihlerini ve kılavuzlarını yayınlamaya başlayacaklardır. Bu sebepten dolayı önceki yılların kılavuzlarını inceleyip buna göre hareket etmeye başlamanız ve akabinde de o yılın kılavuzu açıklandığında son noktayı ona göre koymanız gerekmektedir.

TÜM ÜNİVERSİTELERİN BESYO KILAVUZLARI İÇİN: TIKLAYINIZ

BESYO MEZUNLARI POLİS OLABİLİR Mİ ?

Merak edilen konuların başında BESYO mezunlarının POLİS olup olmayacağı konusudur. BESYO mezunları okullarını bitirdikten sonra POMEM(Polis Alımı Sınavı) sınavına girerek polis olabilirler.

BESYO MEZUNU İŞ İMKANLARI NELERDİR ?

BESYO Mezunlarının iş olanakları oldukça geniş olup çok fazla iş imkanlarına sahiptirler. Bu yüzden BESYO son zamanların en çok rağbet gören bölümleri arasında yer almıştır. Peki BESYO bölümü mezunu bir aday ne iş yapabilir.

 • Üniversitelerde Öğretim veya Araştırma görevlisi olarak çalışabilir.
 • Beden Eğitimi Öğretmenliği yapar.(Her yıl düzenli olarak kontenjan verilir.)
 • Polis olabilir. (POMEM sınavına girerek polislik mesleğine yönelebilir.)
 • Gençlik Spor Bakanlığı Müdürlüklerinde çalışabilir.(Memur veya Antrenör)
 • Çeşitli spor dallarında hakemlik yapabilir.
 • Spor kulüplerinde çalışabilir.
 • Kendi spor salonunu açabilir.
 • Halk eğitimde çalışabilir. (Eğitimci olarak)
 • Menajerlik ve Masörlükte yapabilir.(Kişi veya Kurumlarda)


Güncel Memur Alımları İçin TIKLAYINIZ.

Ahmet Dursun İNAN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.