Paem’den mezun olan Komiser Yardımcısı Meslekte Nasıl Yükselir ?

02.10.2019
A+
A-
Paem’den mezun olan Komiser Yardımcısı Meslekte Nasıl Yükselir ?

PAEM Polis Amirleri Eğitim Merkezi olduğunu ve adayların Komiser yardımcısı olarak mesleğe başladığını hepimiz biliyoruz. Fakat PAEM mezunu olan Komiser Yardımcısı meslek içerisinde Komiser Yardımcılığından 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne nasıl yükselir, süreleri ne kadar dır bu konuyu ele alacağız.

Komiser Yardımcısı Alım Şartları İçin TIKLAYINIZ

Öncelikle komiser yardımcısı meslekte 4 yıl çalıştıktan sonra komiser rütbesine yükselir, komiser rütbesinde ise 4 sene çalıştıktan sonra baş komiserlik rütbesine yükselir, baş komiser rütbesinde ise 3 yıl çalışıldıktan sonra emniyet amiri rütbesine geçilir, emniyet amiri rütbesinde ise 3 sene çalıştıktan sonra 4.sınıf emniyet müdürlüğüne, 4.sınıf emniyet müdürlüğünde ise 2 yıl çalıştıktan sonra 3.sınıf emniyet müdürlüğüne, 3 sınıf emniyet müdürlüğünde 2 yıl çalıştıktan sonra 2.sınıf emniyet müdürlüğüne, 2 sınıf emniyet müdürlüğünde 1 yıl çalıştıktan sonra 1 sınıf emniyet müdürlüğüne geçeceksiniz.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. fuat dedi ki:

    geçeceksiniz demişsiniz o zaman bütün komiser yardımcısı olanlar günün irinde emniyet müdürümü olacaklar elenme seçme felan vardır diye düşünüyorum ?