Pandemi Nedeni İle 750 TL Kira Yardımı

07.05.2021
A+
A-
Pandemi Nedeni İle 750 TL Kira Yardımı
Koronavirüs Pandemisi Nedeniyle 750 Liraya Kadar Kira Yardımları için Başvurular Devam Ediyor

Koronavirüs pandemi şartlarından etkilenen esnaf ve sanatkarlara  verilen desteklerin süresi uzatılmış, esnap ve sanatkarlara 3 ay boyunca aylık 1000 TL olmak üzere toplam 3000 TL destek sağlanmış, büyükşehir esnafına 750 TL olmak üzere diğer şehirlerdeki esnaflara ise 500 TL maddi destek sağlanmaya devam edeceği kaydedilmişti.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılmış olan resmi açıklamaya göre ilgili destekler için dana önceden hiç bir başvuru yapmayanların başvuru yapabileceği ve bu başvuruyu en geç  31 Mayıs 2021 tarihi saat 23.59’a kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirmeleri gerektiği kaydedildi.

Yapılan resmi açıklamada, , kira yardımları ve diğer yardımlarla ilgili şu sözler kaydedildi:

“Karar gereğince; salgından etkilenen esnaf ve sanatkarlara aylık 1.000 Türk Lirası olmak üzere toplamda 3.000 Türk Lirası doğrudan gelir desteği ile üç ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 Türk Lirası, diğer illerde aylık 500 Türk Lirası kira desteği ödemesi yapılmaktadır.

Koronavirüs salgını nedeniyle 29 Nisan 2021 Perşembe Günü saat 19:00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar tam kapanmaya geçileceğinden destek başvurusu onaylanarak Ocak, Şubat ve Mart aylarında verilen gelir kaybı ve kira desteklerinden yararlanan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere bir ay daha aynı tutarlarda destek ödemesi yapılacaktır.

Ayrıca Bakanlığımıza ulaşan yoğun talepler nedeniyle destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat destek başvurusunda bulunamayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler için destekten yararlanma koşulları aynı kalmak kaydıyla 31 Mayıs 2021 saat 23:59’ a kadar başvuru imkanı verilecek ve başvuruların aynı yöntemle elektronik ortamda www.turkiye.gov.tr adresinden alınması sağlanacaktır.

Hâlihazırda başvurusu bulunan kişilerin de itiraz süreleri aynı tarihe kadar uzatılmıştır.

Bununla birlikte, TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkârlara kullandırılan kredilerin taksit ödemeleri 1 Temmuz 2021’e kadar ertelenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Haber İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.