Parkur Simsarlarına Dikkat !!! Gerçek Parkur Eğitmeni Nasıl Olur ?

05.05.2019
A+
A-
Parkur Simsarlarına Dikkat !!! Gerçek Parkur Eğitmeni Nasıl Olur ?

Şimdi çoğunuzun duymadığı parkur simsarlarından bahsetmek istiyorum.  Parkur simsarları sizleri kazandırmaktan ziyade sizin paranızı almayı amaçlamış, parkur eğitmeni olduğunu iddia eden kişiler için benim kullandığım bir tabirdir. Bu kişiler parkura ilk defa başlayan adaylar için parkuru olması gereken mesafeden daha uzun yaparak sizlerin çok kötü olduğunuza inandırıp, zamanla da parkur mesafesini kısaltıp sizlerin çok iyi bir ilerleyiş içerisinde olduğunuza inandırmak isterler. Bu sadeye  ceplerinizi boşaltırken sizlere hiçbir meziyet kazandıramamış olacaklardır. Tam tersine sınav günü gerçek parkura çıktığınızda çok profesyonel bir şekilde kandırıldığınızı anlayacaksınız.

Bunun yanı sıra alanında uzman kişiler olmadığından dolayı  tüm adayları aynı seviyeye koyup, seviye tespiti yapmadan kendilerince eğitmeye çalışmaktadırlar. Aslında uzman olan bir parkur eğitmeni, ilk defa parkura başlayacak olan adayların seviyesini tespit edip, bu kişileri parkura sokmadan önce kondisyon yüklemesi aşamasından geçirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra adaylarda kas kırıkları, hamlama, normal kırık, incinme gibi durumların olmaması için kondisyon yüklendikten sonra, parkurda aşama aşama ilerleme çalışması yaptırması gerekir.

Çünkü o bölümün ince tüyolarını öğretip sakatlanmaların önüne geçirmesi gerekir. Bundan dolayı da gerçekten alanında uzman bu işi profesyonel olarak yapan kişi veya kişilerle çalışmalısınız.

 Şöyle çevre analizi yaptığımda İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA  bağcılar,  yeni bosna ve Bahçelievler de şubesi bulunan  OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ PARKUR MERKEZİ ile karşılaştım.  Gerçekten yerinde yapılan incelemeler neticesinde hocaların profesyonel olduğu ve alnında en iyi kişilerden olduğunu, parkur ölçülerinin nizami olduğunu  ve diğer parkurlara oranla ücretinin gayet te uygun olduğu kanısına vardım.

Zaten şöyle bir dışardan baktığımıza öncelikli amaçlarının para olmadığı, parayı her zaman ikinci plana koydukları parkur ücretlerinden anlaşılmaktadır.

Peki  OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ PARKUR MERKEZİ eğitmenlerinin alanında uzman olduğu kanısına nasıl vardım. Bu merkezi kuran Emirhan ve Ali Erdem  Hocamızın beden eğitimi öğretmeni olduğunu ve OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ PARKUR MERKEZİ’ni 2014 yılında bugüne kadar 250 beden eğitimi öğretmeni,  yaklaşık 3000 pomem, 1000 pöh, 200 bekçi, 1200 pmyo, 1000 subay adayını sınavlara en iyi şekilde hazırlayıp, girmiş oldukları sınavlarda tam puan yapmasını sağlamıştır. (Yani verdiğiniz paranın çokça karşılığını, parkurdaki tam saniye sürenizle geri alacaksınız.)

Parkur eğitimi ile kalmayıp, adayların mülakat eğitimine de yardımcı olmuştur. Eğitmenler beden eğitimi öğretmeni , antrenör ve çeşitli branşlarda milli sporculardan oluşmaktadır. Başarıyı ilke edinen Optimum Spor Akademisi pomem, pmyo, paem, pöh, astsubaylık, subaylık, milli savunma üniversitesi ve beden eğitimi öğretmenliği için hazırlanan adaylara İstanbul’un en nizami , ölçülere uygun salonunda eğitim veriyor. Sizde bu alanlardan birine yönelmek isterseniz gözü kapalı geleceğinizi ve hayallerinizi emanet edebileceğiniz OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ PARKUR MERKEZİ’ne gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ PARKUR MERKEZİ
İSTANBUL (AVCİLAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, ZEYTİNBURNU, ESENLER,ESENYURT, FATİH, GÜNGÖREN, GAZİOSMANPAŞA )
 05396205269

İNSTAGRAM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Duygu dedi ki:

    Allah razı olsun sizden.