Pmyo Alım İlanı Neden Hala Yayınlanmadı ?

18.06.2019
2.260
A+
A-
Pmyo Alım İlanı Neden Hala Yayınlanmadı ?

Her yıl düzenli olarak alım yapan PMYO(Polis Meslek Yüksek Okulu) polis memuru yetiştirmek için en az lise mezunu olan adaylar arasından alım yapmaktadır.

Bu alım aşamasında TYT sınavından önce Polis Akademisinin sitesinde duyurular kısmında açıklama yapılırdı. 2018 yılında yapılan PMYO alımında da alım olacağına dair açıklama sınav öncesinde yapılmıştı. 25 Mayıs 2018 tarihinde TYT sınavından önce alım yapılacağı ilana çıkmıştı. TYT sınavı sonuçları açıklandıktan sonra da PMYO için başvuru detayları belli olmuştu.

2019 PMYO Alımında Baraj Puanı Düşecek Mi Adlı Yazımız İçin Tıklayınız.

Peki 2019 yılı TYT sınavı 16 Haziran 2019 tarihinde olmasına rağmen halen PMYO alımı yapılacağına dair bir açıklama gelmedi. Bu durum da canla başla PMYO bekleyen adayları korkutur duruma geldi. 

Gündemde PMYO alımlarının biteceği söylentisinin olması da adayları endişelendiren en büyük çelişkilerden biridir, bunun yanı sırada AKYURT PMYO’NUN açılma durumunun da olması adayların zihnini bulandıran bir diğer konudur.
Akyurt PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) Detayları İçin Tıklayınız

Kısa bir zaman diliminde tüm bu belirsizliklerin ortadan kalkacağı ve alım ilanın akademi tarafından yayınlanacağını düşünüyoruz. Bundan dolayıda sabırla beklemenizi ve bir sonra ki aşama olan parkura odaklanmanızı tavsiye ederim.

2019 PMYO Tüm Aşamaları İçin Tıklayınız.

Şunu da belirtmekte yarar var ki PMYO alımı kesinlikle bitmeyecektir ve alımda devam edecektir. Bundan dolayı kesinlikle canınızı sıkmayın ve astı ve astarı olmayan PMYO alımı biteceği söylemlerine inanmayınız. Fakat PMYO alımına AKYURT PMYO’da dahil edildiğinde kesinlikle bir değişiklin olacaktır.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mümin dedi ki:

    Akyurt pmyo dahil edildiğinde ne gibi değişiklik olabilir?