PÖH ALIMI NE ZAMAN OLACAK? Bakan SOYLU Açıklıyor(Yeni Şafak)

02.06.2019
A+
A-
PÖH ALIMI  NE ZAMAN OLACAK? Bakan SOYLU Açıklıyor(Yeni Şafak)

        Pek çok kişinin kadın erkek demeden heyecanla PÖH alımlarını beklemektedirler. Peki PÖH alımı olacak mı? Dilerseniz Öncelikli olarak PÖH nedir? bunu ifade edelim: Polis Özel Harekat birimi ülkemizin ekonomik, sosyal, siyasi ve hukuki temel Anayasal düzeninin yıkılmasına ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğünü bozmaya ve Cumhuriyetin temel niteliklerini değiştirmeye yönelik baskı, cebir, şiddet, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerini kullanan terör örgütlerinin, meskun veya kırsal kesimde etkisiz hale getirmek, rehin aldıkları kişi, uçak, araç ve yerlerinden kurtarmak için ani müdahale, pusu, keşif, baskın ve operasyon yapmaktır.

      Hepinizin bilindiği gibi 19.Dönem POMEM alımında 10 Bin erkek KPSS şartsız en az lise mezunu PÖH alımı yapıldı. Bu mesleği canı gönülden isteyen kadın adaylarının sadece erkek adayların alınması büyük tepki gösterdi. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Bey kadın adaylara yönelik PÖH alımı olacağı bilgisi paylaştı.

       İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu dün akşam katıldığı bir televizyon programında PÖH alımı olacak mı? Sorusuna şu şekilde cevap vermiştir: “Şuan bizim özel Hareket’te 25 bin polisimiz var. Şuan bu rakam yeterli bir sayı. Ancak bu bundan sonra hiç özel hareket almayacağız demek değildir. Emeklisi oluyor örneğin. Daha ziyade burada şöyle bir şey düşünüyoruz. Teşkilat içinden sınavla özel hareket polisi almak. benim özel hareket olmak isteyen kardeşlerime, polis olmak isteyen kardeşlerime tavsiyem şudur; polislik sınavlarına girsinler, polisliği kazansınlar. Çünkü bundan sonra özel hareket alımı çok kısıtlı sayıda alacağız.Şeklinde cevap vermiştir.

Kadın PÖH Alınacak mı ?

Buda ihtiyaç doğrultusunda PÖH alımın yapılacağına işarettir. Ancak yapılacak olan PÖH alımında erkek adaylar alınmaması muhtemeldir. Buda İlerleyen dönemde yapılacak PÖH alımı özelikle kadın adaylara yönelik yapılacak. Kadın adaylara yönelik yapılacak olan PÖH alımında şartlar en az Lise mezunu olmak şartı korunacak. Ancak yapılacak olan alımda KPSS şartı aranacak, aranacak olan KPSS puanı çok düşük bir KPSS puanıyla kadın PÖH alımı gerçekleştirilecektir. Tahmini olarak bu alımın 2020 içeresinde gerçekleşeceğini düşünmekteyiz.

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Sedanur dedi ki:

    Merhaba,2020 içerisinde alınacak olan Pöh kadın alımında hangi kpss türünden (ortaöğretim,lisans) puanımızın olması gerekiyor ? Puan olarak 2018 ortaöğretim kpss puanına göre mi alım yapacaklar ? Çünkü ben şuan 2020 Eylül- Ekim ortaöğretim kpss ne hazırlanıyorum.Cevaplarsaniz çok sevinirim.

  2. Merve dedi ki:

    Lise mezunu KPSS puanını 55 yapın lütfen

  3. Ayşe dedi ki:

    KPSS puanı çok düşük olacak derken tahmini kaç olur?