PÖH ALIMI OLACAK MI PÖH,OLMAK İÇİN NE YAPMALI ?

18.04.2019
A+
A-
PÖH ALIMI OLACAK MI PÖH,OLMAK İÇİN NE YAPMALI ?

Evet yaklaşık 2 seneden beri bütün Pomem adaylarının merak ettiği ve merakla beklediği bir konu. ‘’Pöh alımı olacak mı? Yada olacaksa ne zaman olacak? Şansımız nedir?’’ gibi sorular hemen hemen bütün Pomem sayfalarında ve Whatsap gruplarında merakla konuşulmakta. Öncelikle ben sana alım olacak yada olmayacak diyemem fakat sabırlı olup bu yazıyı okursan bence bir kanaatin olacak ve hayallerine giden en doğru yolu bulmuş olacaksın.

Hadi Başlayalım.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki pöh alımı olacak diye size herhangi bir yerden istihbarat aldım bilgi aldım diyenlere itibar etmeyin. Çünkü bu konuda en net bilgiyi Akademi Başkanlığı ve İç İşleri Başkanlığı verecektir. Ki yakın zamanda Sayın Soylu bu konuyla alakalı net bir bilgi verdi ve şuanda dış kaynaktan herhangi bir Pöh alımının olmayacağını ve şuanda görev yapmakta olan 23.500 küsür Pöh sayısının yeterli olduğunu alımların artık meslek içerisinden yapılacağını duyurdu. Fakat buna rağmen hala daha beklenti içindeki arkadaşlara şunları söylemek istiyorum;

Bu işin bana göresi sana göresi olmaz.

En doğru istihbaratı ve bilgiyi devletin en üst kurumundaki makamlar verecektir. Herkesi aldatan bir konu da 2 sene önceki 10.000’lik alım. Bu sizleri yanıltmasın arkadaşlar. 2 sene önceki 10.000’lik alım hain darbe girişiminden dolayı teşkilatı daha sağlam temeller üzerine oturtmak için yapılan bir alımdı.

 Bu her 2 senede bir alım olacağı anlamına gelmez ki zaten bakan Soylu şu anda sayının yeterli olduğunu gayet net bir şekilde ifade etti. Bana hemen ama abi bir sürü polis ve pöh tanıdığım var hepsi alım olacak ihtiyaç var diyor dediğini duyar gibiyim.

Peki şöyle düşünelim.

Sayın Soylu kesin olarak Alım olacak deseydi ve o abilerin hayır sayı yeterli alım olmayacak deseydi hangisini kaale alırdın? Bu konuda inanmak istediklerimiz ile reialiteyi karıştırmamalıyız. Bununla birlikte yakın zamanda kurum içi alınacak pöh ilanının da gelmiş olması aslında bize dış kaynaktan bir alım olmayacağını işaret ediyor.

Peki hayallerimize kavuşamayacakmıyız?

O şanlı üniformayı giyemeyecek miyiz? Elbette giyebiliriz. Fakat önemli olan doğru yolu takip etmek. Var sayalım şuan alım ilanı geldi ve teşkilat 10.000 kişilik alım olacağını duyurdu. Sence şansın nedir bir göz atalım mı? Bundan 2 sene önceki ilana 250.000 kişi başvurdu. Daha yeni alınan bekçilik ilanına da 298.000 başvuru olduğunu bakan Soylu bizzat söyledi. Şimdi bu verilere göre gelecek ilana kaç kişi başvurur sen rahmin et.

Hadi çok uçmayalım 250.000 başvuru olsa  şansımız 25/1 demek. Şansın nedir sen tahmin et. Bu yüzden kendimizi gelme ihtimali çok düşük olan ilan ne zaman gelecek diye heba etmeyeceğiz. Peki hayallerimizden vaz mı geçeceğiz. Instagram’da kesfette gezerken gördüğümüz Pöh videolarına bakıp sadece iç geçirip göz yaşlarımızı mı sileceğiz. TABİİKİ HAYIR. Bu yüzden bence Pöh hayali olan arkadaşlar Pomem’i veya pmyo yu kazanmaya gayret etmeli.

Neden mi bak söyleyeyim. En son ki 23. Dönem Pomem alımında net olmamakla birlikte mülakata 45.000 kişinin başvurduğu ve 25.000 kişinin sözlüden geçtiği söyleniyordu. Yani bu lisans ve önlisans mezunları için her 3 kişiden 1 kişinin kazandığı anlamına geliyor. Bu yüzden Pöh sevdası olan arkadaşlar bu yolu takıp etmeleri hem daha mantıklı hem de şanslarının daha yüksek olacağı kanaatindeyim. Artık nasıl Pöh olacağını öğrendin haydi çalışmaya başla çünkü rakiplerin durmuyor.

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ebubekir dedi ki:

  Efendim Sayın Soylu “Dıştan alım yapacağımız en uygun zamana kadar polislikten müraacat edenlere şans veriyoruz” dedi. Buda dıştan alım polislikten müraacat edenlerden sonra olacak gibi anlama geliyor ve Bakan çıkıpta açık açık “Dıştan alım yok bundan sonra meslek içerisinden alım yapacağız” da demiyor biz ne yapalım neye inanalım artık şaşırdık birisi çıkıpta (devlet/üst düzey yetkililer) kesin birşey demiyor. Ayriyeten Bakanımızın bayanlara dıştan alım sözü var bu kadar bekleyen bayanlar ne olacak ? Yani çıkıpta alım olmayacaksa neden direk söylemiyorlar.? Bu sözlere rağmen Hâlâ bu alım olacak diye umut eden binlerce genç bay/bayan adaylar var , her şeyini kenara bırakıp dört gözle bu alımı bekleyenler var bir umut var ve bu umudu sağlayan ise Bakan’ın bu sözleri. Alım yoksa lütfen çıkıp ARTIK ALIM OLMAYACAK desinler lütfen artık yeter bunca gence yazık oluyor… Teşekkürler.

 2. Eda dedi ki:

  Bakan Bey kesin konuşma yapmadı. alım olmayacak demedi. insanlari yanlis yonlendirmeyin. Benim bayanlara sozum var sadece sabretsinler dedi. lutfen dogru yorum yapin

  1. admin dedi ki:

   erkek pöh alımı artık meslek içinden yapılacak artık dışardan alım yapılmayacak kardeşim. son kez bayan söz verilmesine binayen sadece bayan alımı yapılır kardeşim