Kadın Pöh Sınavında 2 Olumlu 1 Olumsuz Olay

04.11.2019
A+
A-
Kadın Pöh Sınavında 2 Olumlu 1 Olumsuz Olay

500 kadın PÖH alımı hepinizin bildiği üzere ön sağlık parkur ve mülakat aşamasında 3 günü geride bıraktı. Fakat bu 3 günlük zaman diliminde adayları şoke eden olaylar zinciri bir biri ardına gelmeye başladı.

Bu ilginç olaylar zincirinde ilk sırada yer vermek istediğim durum 20 kişilik gruplardan 3 veya 4 kişinin parkuru geçtiğini bunun yanı sırada parkuru tam yapan kişi sayısının gün içinde bir veya iki olduğunu öğrendik.

Bu 3 günlük periyotu göze aldığımızda bu tahmin edilebilen fakat tahmin edilenden dahada kötü bir sonuç çıkması neticesinde bir rekora imza atıldı. Bu rekor ise polis alımları tarihinde parkura girip de başarısız olma yüzdesi en yüksek sınav olma rekorunu artık elinde barındırıyor.

Bu durum parkuru geçen çok az sayıda ki kişiler için oldukça yararlı ve önemli bir durum olmaktadır. Şimdi sınava 20.000 kişi kaldığını varsayarsak 1000 kişinin ön sağlık aşamasında elendiğini var sayalım geriye 19.000 kişi kalacaktır. Sabah ve öğleden sonra dahil olmak üzere komisyondan maksimum 25 +25  50 kişi geçtiğini var sayarsak. 9 komisyonumuz olduğu için 50*9 dan 450 kişi o gün parkuru geçecektir. Sınavın 1-12 arası olduğunu biliyoruz bu arada 2 gün sınav olmayacaktı belirtilmişti. Bu yüzden 450*9 den 4050 kişi mülakata kalmıştır. Bu demek olur ki 40 da 1 olan şansınız 8 de 1 olduğu anlamına gelmektedir.

Diğer Bir olumlu Olay İse; Referansına güvenip parkur çalışmayanların yüzde 90’ı elendi. Bu yüzden parkuru alın teri ile geçen kadın pöh adaylarının önlerine çıkan adayların gerisinden başlamak zorunda kalmayacaklardır.

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. IRMAK dedi ki:

    admin pöh mülakat sonuçları için tahmini bir tarih verebilir miisn ?