Polis alımı sağlık raporunda ‘Genital Bölge’ muayenesi yapılır mı ?

10.02.2020
A+
A-
Polis alımı sağlık raporunda ‘Genital Bölge’ muayenesi yapılır mı ?

Polis(pomem, pmyo, pöh, paem ve güven masası) alımlarında  en çok merak edilen konulardan biriside asıl sağlık raporu alınırken ‘Genital Bölge’  kontrolü yapılır mı ? sorusu kadın ve erkek adayları merak içerisinde bırakıyor .

Adayları en çok en utandıran makat ve anüs kontrolü hakkında kulaktan dolma bilgilerin yayılması ve gerçeği yansıtmamasından kaynaklıdır.

Çünkü hemoroid bağsur ve tek testis veya tek over yokluğunu içeren özel bölgelerin kontrolü ile sonuca varılması gereken maddeler yönetmelikte bulunmaktadır. Bu tarz maddelere göre genital bölge kontrolü yapılması gerekmektedir.

Fakat geçmişteki sağlık muayenesine giren adaylara baktığımızda elzem durumlar haricinde genital bölge muayenesi yapılmamaktadır. Yani sağlık raporu alan adayların %96’sı bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmamıştır.

Sizlerde kulaktan dolma bilgilere kulak asmayın rahat olsun.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.