Polis Kimdir ?

20.04.2019
A+
A-
Polis Kimdir ?

Polis kelimesinin kısa bir sözcüktür ama nice vatan evladının bedel verdiği kutsal bir kavramın adıdır.

Öyle bir kutsaliyeti var ki bu mesleğe girmek isteyen her babayiğitin tek gayesi vatanı, bayrağı ve milletinin bağımsızlığıdır. Zaman gelip geçer, devran döner ama polisin amacı değişmez. Polis verdiği bedele karşılık asla maddiyata bakmaz.

Onun için vatan aşkı bütün her şeyden önce gelir. Allah’ın verdiği canı vatan uğruna feda eden aziz milletin evladıdır Polis. Ben dünyayı bir tarla olarak görüyorum. Bu tarlanın da en pahalı parselini de Türkiye Cumhuriyeti olarak kabul ediyorum. Polisimizi de bu parselin bekçileri olarak görüyorum.

Dünya tüccarlarının göz diktiği bu değerli parseli korumakla görevli olan kardeşlerimizin canı pahasına  koruduğu parselin adıdır vatan… işte öyle bir vazifeki bu ne paha biçilir nede bırakılır. Bayrak el değiştirir ama görev hep aynı görev. Metehan ile başlayan Tuğrul, Çağrı Beyler ile yol alan, Osman Gazi ile gaza cihata giren, Fatih ile surları yıkan, Kanuni ile kıtalara hükmeden, Atatürk ile bağımsızlığı sağlayan, açı doyuran çıplağı giydiren bu kutsal milletin, evladıdır Polis.

Şehitlerimize Allah ‘tan rahmet görevi başında olanlara kolaylık bu meslek için çırpınan bütün kardeşlerime hayırlısıyla nasip olmasını niyaz ederim.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.