Polis Okuluna Kayda Giderken Götürülmesi Gereken Evraklar

08.10.2018
A+
A-
Polis Okuluna Kayda Giderken Götürülmesi Gereken Evraklar

Polis Okuluna Kayda Giderken Götürülmesi Gereken Evraklar

Tüm aşamaları(ön sağlık, fiziki yeterlilik parkuru, mülakat) tamamladıktan sonra artık beklemekten başka bir çaremiz kalmamaktadır. Günler sonra polislik sınavının sonucunun açıklanmasının ardından kazanan adayları evrak toplama heyecanı sarmıştır. Peki Polis okuluna kayda giderken götürülmesi gereken evraklar nelerdir onlara değineceğiz.

NOT: TÜM BELGELERİN ASILLARI GETİRİLECEKTİR. GEÇİCİ KAYIT ESNASINDA İSTENİLEN BELGELERİN ASILLARINI GETİREMEYEN ADAYLAR NOTER TASDİKLİ ÖRNEKLERİNİ VEREBİLİRLER. ANCAK EĞİTİM ÖĞRETİMİN BAŞLAMA TARİHİNDE BU BELGELERİN ASILLARINI İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]
1-          ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ ADAYLARDAN TERHİS BELGESİNİN ASLI GÖRÜLMEK KAYDI İLE FOTOKOPİSİ(2 ADET)

2-            1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 10. MADDESİNE GÖRE ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ SAYILANLARDAN İSE ASKERLİK DURUM BELGESİNİN (TECİL, TERHİS, HİZMET DURUMU, MUAF)  ASILLARINI GÖRMEK KAYDI İLE FOTOKOPİSİ (2 ADET)
Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

3-            NÜFUS CÜZDANININ ASLI GÖRÜLMEK KAYDI İLE FOTOKOPİSİ (3 ADET)

4-            MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT DİPLOMANIN ASLI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİN ASLI GÖRÜLMEK KAYDI İLE FOTOKOPİSİ (3 ADET) DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ÖĞRENİM DURUM BELGESİ, ÜNİVERSİTE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ
(Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir) (yüksek lisans, doktora vs. diploması olanlar da belgelerinin asıllarını getirecektir)

5-             ORTAOKUL VE LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, LİSEYİ 4 YIL OKUYANLAR (teknik lise, öğretmen lisesi) DİPLOMASINDA 4 YIL, 1+3 YIL, 3+1 YIL, HAZIRLIK+ 3 YIL İBARESİ OLANLAR VARSA DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALINACAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ AYRI BİR BELGE GETİRECEKLERDİR.

6-            ADLİ SİCİL KAYIT ÖRNEĞİ ASLI (2 ADET)

7-            İKAMETGÂH İLMUHABERİ (2 ADET)

8-            VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ(1 ADET)
(Açıklamalı ve tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, isim değişikliği yaş tahsisi vs. olacak şekilde.)

9-            VESİKALIK FOTOĞRAF SON 6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ ( 14 ADET)

10-          EHLİYET FOTOKOPİSİ(1 ADET) (olanlar için)

11-           KAN GRUBU KARTI (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyorsa   fotokopileri yeterli olacaktır)(1 ADET) 

12-          EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANLARININ ASLI GÖRÜLMEK KAYDI İLE İLK ÜÇ (3) SAYFASININ FOTOKOPİSİ(1 ADET)

13-          İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR. [/box]

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.