Polisliği kazandıran püf noktalar

13.08.2018
A+
A-
Polisliği kazandıran püf noktalar

Sevgili Arkadaşlar Merhabalar.

Bu gün sizlere polisliği kazandıran püf noktalardan bahsedeceğim. Konuya girmeden önce şunu sizlere hatırlatmak isterim. Polislik mesleğine yönelmeden önce bu mesleğin iyi ve kötü yanları nelerdir bu konuda bilgi sahibi olun. Artı ve eksi yanlarını gördükten sonra bu mesleğe yönelmenizi tavsiye ederim. Bu konu ile ilgili bire bir tecrübe ettiğim bu konuları sizlerle paylaştığım videoyu izleyebilirsiniz.

[toggle title=”Polisliğin İYİ ve KÖTÜ Yanları Nelerdir ? Adlı Videoyu İzle” state=”close”][/toggle]

Yukarıda paylaşmış olduğum polislik mesleğinin iyi ve kötü yanları nelerdir adlı videoyu izleyip, polislik mesleğinin iyi ve kötü yanlarını öğrendiğinize göre, polislik mesleğinizin size göre olup olmadığını kafanızda netleştirmiş sinizdir .

Şimdi ise polisliği kazandıran püf noktalar nelerdir onlara değinelim. Anlatacağım tüm püf noktalar bayan ve erkek adaylar için geçerli olacaktır. Bazı noktalarda ise bayan ve erkek adayları birbirinden ayırarak farklı tüyolar vereceğim. Yapmanız gereken tek şey polisliği canı gönü gönülden istemek ve İSRA Sureti 13.ayeti unutmamaktır.
Mealen şöyle demektedir. Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.

İSRÂ Suresi 13. ayet meali

وَكُلَّ إِنسَانٍ أَلْزَمْنَاهُ طَآئِرَهُ فِي عُنُقِهِ وَنُخْرِجُ لَهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ كِتَابًا يَلْقَاهُ مَنشُورًا

Bundan dolayı da anlatacağım püf noktalara  dikkat ve gayret etmeniz gerekmektedir.Şimdi ise püf noktalara geçelim.

 

 • 1.Püf Nokta
  Polislik mesleğine karar vermiş bay ve bayan adayların karşılaşacağı ilk durum; lisans ve ön lisans  öğrencileri için kpss, lise öğrencileri için yeni gelen yks sınav sisteminden ellerinden geldiğince fazla not almaları  gerekmektedir. Bu sayede daha polisliğe başvuru yapmadan, polisliğe başvuru yapabilecek bir çok kişinin önüne veya gerisine düşebilirsiniz.
  Bunun içindir ki bu sınavlardan yüksek puan alın ve ilk adımda şansınızı daha da arttırın.

  Not: Şunu da unutmamak gerekir ki puan olarak tam sınırda geçen arkadaşlarda polisliği kazanabilir. Ama şanslarının çok düşük olduğunu  da unutmamak gerekir.
 • 2.Püf Nokta
  Polisliğe ilk defa girecek olan bay ve bayan polis adayı fiziki yeterlilik parkurunu internetten araştırıp videolarını izlediğinde, çok basit bir şekilde bitirilecek parkur hissine kapılacaktır. İşte bu hisse kapıldığınız zaman baştan kaybettiniz demektir bunu unutmayın.
  Polislik parkuru dışardan bakıldığında çok kolay gibi gözükebilir, lakin içine girdiğiniz de sandığınızdan çok daha zor olduğunu göreceksiniz. Bunun içinde hiç deneyiminiz yoksa 1, 2 ay öncesinden parkura çalışmanızı tavsiye ederim. Son zamanlara bırakılan parkur çalışmasıyla sınava giren kişilerin yüzde 70’i parkuru tamamla yamamaktadır.
  BAYANLARA UYARI: Bayan polis alımı az olduğundan dolayı, parkuru tam yapamayan bayanların polisliği kazanma ihtimali çok düşüktür. Çünkü karşınızda besyocu, jimlastikçi vb atletik bayanlar rakibiniz olacak. Bu sebepten ötürü özellikle sizin parkura çok çalışmanız gerekmektedir.
  Bunun içindir ki parkura çok zaman ayırın, tam puan almaya bakın ve  şansınızı arttırın.
 • 3.Püf Nokta
  Ön sağlığa çağrılmadan önce veya polis okulunu kazandınız diyelim okula gitmeden önce, elenmemek için  bir doktora gidin ve muayene olun.
  Bazı hastalıkla bildiğiniz üzere elenme sebebidir, lakin bunların içerisinden tedavisi olan hastalıklarda mevcuttur.
  Gözlerinizin derecesi bozuksa lazer ameliyatla sıfırlayabilirsiniz. Tiroidiniz yüksekse ilaçla düşürebilirsiniz. Bunlar gibi bir çok elenme sebebini önceden doktora giderek ortadan kaldırabilirsiniz.
  Bunun içindir ki öncelikle sağlık yönetmeliğini okuyun ve orda ki hastalıklar siz de var mı yok mu bir bakın. Varsa çözümünü arayın.
  [toggle title=”Polisliğe Engel Olan Hastalıklar Nelerdir ? Adlı Videoyu İzle” state=”close”][/toggle]
 • 4.Püf Nokta
  Son aşama olan mülakata geldi sıra. Arkadaşlar bazı kişiler , sıradan bir kıyafet ve özensiz saç baş dağınık bir şekilde gelir. Bunlara neden böyle geldiniz diye sorduklarında beni alacaklarsa kıyafetime göre değil kişiliğime göre alsın derler. Bu da bu kişilerin vurdum duymaz savunma mekanizmasıdır. Başlı başına yanlış bir durumdur siz kesinlikle böyle yapmayacaksınız. Karşınızda Emniyet Müdürü, amiri gibi rütbeli kişiler bulunmaktadır. Bundan dolayı da kılık kıyafetinize, saçınıza, sakalınıza özen göstereceksiniz.
  Bunun içindir ki o kısacık mülakat dilimi içerisinde komisyon sizi ilk gördüğünde kıyafetinizle değerlendirecek, kıyafetiniz, saçınız, sakalınız düzgünse sonra sizin karakterinize, bu mesleği ne derece isteyip istemediğinize geçecek. Siz siz olun her aşamaya özen gösterin illaki karşılığını alacaksınız.[toggle title=”Polislik Mülakatın da başarılı olmanın sırrı. Adlı Videoyu İzle” state=”close”][/toggle]Evet sevgili Arkadaşlar tüm bu ayrıntılara dikkat ettiğinizde polislik  konusun da Muaffak olacaksınız. Sizlere önerdiğim videoları kesinlikle izleyin çünkü konuların hepsi bir birini tamamlayan bir yab boz  şeklindedir.Daha fazla bilgi için LütfenYOUTUBE KANALIMA ABONE OLMAYI UNUTMAYINBilgi Paylaştıkça Çoğalır. Biz bilgilerimizi sizinle paylaşıyoruz. Sizlerde makalelerimizi paylaşın ki başkaları da bilgilensin.
 • Paylaşan, abone olan, beğenen, like atan ve yorum yapan değerli kişilere canı gönülden teşekkür ediyorum.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Furkan dedi ki:

  Usta bu meslek ici poh olmak icin 3 sene.polis memurlugu yapmam iz sartmi . Yoksa 1 veya 2 yil yapip yada 4,5,6,7 ay polis memurlugu yapip da meslek ici poh’e basvuramazmiyiz

  1. admin dedi ki:

   MESLEK İÇİNDE PÖHE GEÇMEK İÇİN HERHANGİBİ BİR BELLİ BİR ZAMAN ÇALIŞMA ŞARTI YOK.

   Meslek içerisinden nasıl pöh geçileceğini anlatan bu videomu izleyip bilgi sahibi olabilirsin

   https://www.youtube.com/watch?v=Nq_8hiTEDUE&t=78s

 2. Mehmet dedi ki:

  Kolumda dikiş izi var kazadan dolayı oldu bir sorun olurmu

  1. admin dedi ki:

   çok büyükse ve eşgal teşkil ediyorsa elenme sebebi kardeşim malesef