Polislik ve Bekçilik Mülakatında Soruyu Bilemezseniz Ne Olur ?

05.08.2019
A+
A-
Polislik ve Bekçilik Mülakatında Soruyu Bilemezseniz Ne Olur ?

Bir çok adayın korkulu rüyasıdır, mülakatta çekilen kart sorusunu bilememek. Çünkü adaylar arasında kart sorusunu bilemezsen kazanamazsın, kart sorusunu bilemedim genede kazandım, kart sorusunun kazanma üzerinde bir etkisi yoktur şeklinde bir çok laf dolanmaktadır. Şimdi gelin biz doğrusu nedir onu açıklayalım;

Polislik ve bekçilik mülakatında adayların 5 kriter üzerinden değerlendirildiği ve her kriterin ayrı ayrı 20 puan olduğunu biliyoruz.

Bizimde çektiğimiz kart sorusu bu beş kriterden biri olan konu hakkında ki bilgi düzeyi içerisine girmektedir. Yani demem o ki size sorulan sorunun puan karşılığı 20 puandır. Bundan dolayı mülakattan 100 puan almak istiyorsanız diğer aşamalardan tam puan alsanız bile soruyu da bilmeniz gerekmektedir.

Fakat düşünün size ” Kanı yeşil akan bir canlının kanında oksijen yerine hangi element vardır ” gibi tarihle, vatandaşlıkla, güncel bilgiler veya polislikle alakası olmayan bir soru gelirse benim günahım ne diyebilirsiniz.

Bu tarz branşsal uzmanlık gerektiren bir soru geldiğinde komisyon bunu anlayışla karşılayacaktır, size yeni bir soru çektirir veya kendileri başak bir soru yöneltirler. Fakat tarihle, vatandaşlıkla, güncel bilgiler veya polislikle alakalı bir soru geldiğinde bu soruyu bilmezseniz aynı anlayış size sağlanmayacaktır. Toplam puan hanenize olumsuz bir çizgi olarak geçecektir.

Peki her soruyu bilen kazanacak veya bilmeyen kazanamayacak diye bir durum söz konusu değildir. Çünkü genel ortalamayı oluşturan 3 etken vardır bunlar bildiğiniz üzere(kpss/tyt/bekçilik yazılı sınavı), fiziki yeterlilik parkuru ve mülakat puanıdır. Bu aşamalardan biri düşük olsa bile diğer alanlar yüksekse puan dengelemesi yapar ve ortalamanız asil listeye girme şansınızı ortaya çıkaracaktır.

Şimdiye Kadar Çıkmış Tüm Mülakat Soruları İçin Tıklayınız
Mülakat KART SEÇ UYGULAMASI İçin Tıklayınız

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Xx dedi ki:

    Lisans ve ön lisans önceki dönemlerde kaç puan ile kapatmıştır?