Polislik ve Bekçilik Sınav Ücreti Neden 130 TL.

Polislik ve Bekçilik Sınav Ücreti Neden 130 TL.

Polislik ve Bekçilik Sınav Ücreti Neden 130 TL.

Bilindiği üzere polislik yani – pomem, pmyo, pöh, paem – sınavlarına ve çarşı ve mahalle bekçiliği sınavına başvuru yapılırken belli bir ücret talep edilmektedir.

Bu durum oldukça normal bir durumdur, lakin anormal olan kısım ise sınav ücretinin 130 TL gibi çok yüksek bir mebla olmasından kaynaklanmaktadır. Bundan 2-3 sene önce 50 TL olan bu miktar neden son yıllarda bu denli yüksek bir meblayı buldu. Merak edilen konuların başında gelmektedir.

Bir çok polis ve bekçi adayı bu miktarı ödemekte çok zorlanmaktadır. Çünkü polislik düşünen adaylarının bir çoğu işsiz veya düşük meblalar ile çalışan adaylardır bundan dolayı miktarın biraz aşağı çekilmesi uygun olabilirdi. Lakin şuan böyle bir durum söz konusu dahi değildir.

Çünkü polis okulunda okuyan binlerce öğrenci bulunmaktadır ve bir öğrencinin mezun olana kadar masrafı 10.000 TL yi bulmaktadır. Son alımı baz alırsak 15.000 öğrencinin masrafı 15.000*10.000 = 150000000 gibi dudak uçuklatan bir mebla ortaya çıkarmaktadır.

İki durumda ortadadır arkadaşlar aşağıda ki anketi oylayarak sizlerde düşüncenizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Polislik ve Bekçilik Sınavı Başvuru Ücreti İçin İstenen Miktar Hakkında Ki Düşünceniz Nedir ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.