Polislikte Ahlak Soruşturması ve Otel Birlikteliği Nedir ?

22.06.2019
9.635
A+
A-
Polislikte Ahlak Soruşturması ve Otel Birlikteliği Nedir ?

Polis adayları güvenlik soruşturması içerisinde adayların genel Ahlak Soruşturması ve Otel Birlikteliği nedir, adaylar nasıl değerlendirilir, kız arkadaşı ile otelde kalan aday için bu durum olumsuz bir etki yaratır mı ?

Öncelikli olarak polis alım şartları içerisinde ahlakla ilgili maddelere bakalım.

Polis Alım Şartlarında Belirtilen Madde:

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

Bu maddede ki şartlardan birini taşıyan aday, genel ahlak ve edebe aykırı davrandığından dolayı genel güvenlik soruşturmasından geçemez ve başvurusu kabul edilmez.

Otelde Kız Arkadaş İle Beraber Kalmak Engel Midir ?

Bir çok arkadaş bazı sebeplerden dolayı kız arkadaşları ile otelde beraber kalırlar. Bu durum genel edebe aykırı bir hareket değildir, bu yüzden polis alımlarında engel teşkil etmez. Fakat engel teşkil eden bazı durumları da vardır.

Genel Teşkil Eden Durumlar ;

1)
Adayın beraber kaldığı kişinin genel edebe aykırı bir fiil içinde bulunmasından kaynaklı bu kişiye işlem yapılmışsa, 
2) Otelde kaldığı kişinin terörle bağlantısının bulunması,
3) Otelde kaldığı an ahlak şube polislerinin otele baskın yapması, durumunda adayın da bu durumdan ceza alması,
4) Bir erkek adayın çoğu kez bayan kişilerle veya bayan adayın farklı  farklı erkeklerle defalarca otel birlikteliğinin bulunması da engel olma ihtimali yüksek olan durumlardır. 

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sem dedi ki:

    Otel kayıtları üzerinden 1 sene geçtikten sonra siliniyor diye duydum doğrumudur? Birde özel hayatın gizliliği nerde kalıyor böyle birşey varsa kaldığın otel de fuhuş teröre yataklık yapan birisiyle falan kalırsan ya da otel de kalırken polis baskın yaparsa sorun oluyor diye biliyorum aydınlatırsanız sevinirim.