Pomem Süresi Uzuyor !!! 4 aydan 6’ya, 6 aydan 8 aya çıkarılacaktır.

03.06.2019
A+
A-
Pomem Süresi Uzuyor !!! 4 aydan 6’ya, 6 aydan 8 aya çıkarılacaktır.

Yeni Şafak haber programında Bakan SOYLU’nun pomem eğitim süresinin şuan 4 ay olduğunu, 4 aydan 6’ya, 6 aydan 8 aya çıkarılacağını belirtilmişti.

Geçirdiğimiz vahim darbe girişiminden sonra emniyet bünyesinden 50.000’e yakın polis uzaklaştırılmıştı. Bu acığın kapatılması adına pomem süresi kademeli olarak 8 aydan 4 aya indirilmişti. Çünkü hızlı bir şekilde kadrolarda ki polis eksiği ihtiyacı karşılanması ve emniyet güçlerinin sekteye uğramaması vede kısa zamanda bu acığın kapatılması adına gerekli alımlar yapılmıştı. Halen de yapılmaya devam ediyor fakat vahim darbe girişiminden sonra 100.000 yakın polis alındı ve açık kapatıldı diyebiliriz. Bundan dolayıda pomem eğitim süresinin uzayacağını 06 Mayıs 2019 Tarihinde 2020 Yılında Polis Alımları Bitecek Mİ, Polis Alımlarının Geleceği Ne Olacak Adlı videoda bu konuyu sizlere bir ön görü olarak bildirmiştik.

Videoyu İzlemek İçin TIKLAYINIZ

Bu video üzerinden çok geçmeden bakan SOYLU Yeni Şafak haber programında bu konuya değinerek eğitim süresinin uzatılacağını öncelikle 6 aya daha sonrada 8 aya çıkarılacağını beyan etmişti. Bizimde ön görümüze göre 25.dönem de eğitim süresinin uzayacağı ve 6 aya çıkarılacağı yönündedir.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.