Safra Kesesinde Polip Oluşumu Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

08.10.2020
A+
A-
Safra Kesesinde Polip Oluşumu Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Safra Kesesinde Polip Oluşumu Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polis ve Bekçi adayları ön sağlık, fiziki yeterlilik parkuru ve mülakat aşamasını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim aşamasında ise adayların asıl sağlık muayenesi yapılır. Asıl sağlık  muayenesinde adaylar  18 bölümden muayene olur ve tüm bölümlerden alanında uzman olan doktorlar tarafından sağlam onayı alması gerekmektir.  Bu sağlık muayenesi içerisinde yer alan  Safra Kesesinde Polip Oluşumu polis veya bekçi olmaya engel midir bu konuya değineceğiz.

Bu konuya ilgili anlatacağımız durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’NDEN alınmıştır.

NOT: Yönetmeliğe göre polis ve bekçi asıl sağlık raporu aşamasında, A dilimi içerisinde yer alan rahatsızlıklarınız aday olmanıza engel teşkil etmez iken, B,C,D,E dilimindeki rahatsızlıklar aday olmanıza engel teşkil eder. Bu sebepten dolayı rahatsızlığınızın hangi dilimde olduğuna azami önem göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Polip Nedir?

Polip, birey vücudunun belirli bölgelerinden ortaya çıkan bir çeşit tümördür. Genel olarak neden çıktığı bilinmeyen bu yapılar, vücudun çeşitli bölgelerinde oldukça küçük yapılarda olarak ortaya çıkar. Genellikle iyi huylu olan ve çok az bir ihtimalle kanser oluşumuna sebep olan polipler, milimetrik veya birkaç santim ebatlarında olarak karşımıza çıkmaktadır.

Safra Kesesinde Polip Oluşumu Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polip Güncel Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin GENEL CERRAHİ bölümünde A diliminde yer alan madde ki  diliminde yer almasından dolayı polis ve bekçi olmaya engel teşkil etmemektedir.

A Diliminde Yer Alan Madde:

Safra kesesinin semptomsuz patolojileri, polipleri (1cm’den küçük olan, 1cm dahil) ve taşları sağlam kabul edilir.

NOT: Yukarıda belirtilen durumlar Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem, Güven Masası) ve Çarşı ve Mahalle Bekçileri için geçerlidir.

Yönetmelikte Yer Alan Tüm Hastalıkların Engel Olup Olmama Durumlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Güncel EMNİYET ve TSK alımlarını Şimdi Öğrendin İnstagram hesabımızdan takip edebilir, diğer kamu ve kurum alımlarını da Memur Ol sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Şimdi Öğrendin İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ
Memur Ol İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

 

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.