Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sağanak Yağışlı
26°C
İstanbul
26°C
Sağanak Yağışlı
Pazartesi Parçalı Bulutlu
31°C
Salı Gök Gürültülü
26°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
23°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
19°C

SAĞLIK BAKANLĞI 2021\2 ATAMA BAŞVURU SÜRECİ BİTİYOR.

SAĞLIK BAKANLĞI 2021\2 ATAMA BAŞVURU SÜRECİ BİTİYOR.

Sağlık Bakanlığı ilan yayımladı. İkinci dönem atamaları yapılacak olup başvuru süreci başladı. Peki atama kurasına kimler katılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından beklenen duyuru Bugün yayımlandı. 2021 yılı atama takvimi yayımlanmış olup Tabip ve Eczacı atamaları yapılacak. Sağlık Bakanlığı atama kurası ilanını 7 Eylül 2021 tarihi ile yayımlamış olup başvuru süreci başlamıştır.

Sağlık Bakanlığı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri yapılacak.

Kuraya katılmak için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerin taşınıyor olması gerekmektedir.

KİMLER KURAYA BAŞVURAMAYACAK?

  •  Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabipler,
  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanlar,
  •  Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,
  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanlar,
  • 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanlar,
  • 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanlar,
  • 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanlardan bu ilan metninin Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra görevinden ayrılanlar, (PBS üzerinden başvuru yapmış olsalar dahi başvuruları kabul edilemeyecek ve kuraya alınmayacaklardır.)
  • Başvuruda bulunacak adayların ilan edilen unvan ve branşlara göre en üst öğrenim durumuna uygun unvan ve branşta başvuru yapmaları gerekmekte olup, alt öğrenim durumuna göre başvuruda bulunanlar. (Örneğin yan dal uzmanlık tescili bulunan uzman tabiplerin ana dal uzmanlık branşına veya tabip unvanına, uzman tabip tescili olanların tabip unvanına, uzman diş tabibi tescili olanların ise diş tabibi unvanına başvurması halinde başvuruları kabul edilmeyecektir.)

ATAMA BAŞVURUSU BAŞLADI!

Sağlık Bakanlığı 2021/2 atama kurası için başvurular başladı. Başvuru süreci 8 Eylül 2021 tarihi ile 14 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Buna göre Atama Kurası Başvuruları PBS üzerinden başvuruların yapılması gereklidir. Başvuru sonuçları ise 22 Eylül 2021 tarihinde açıklanacaktır.

Atama ilanı için TIKLAYINIZ 

Daha fazla ilan için TIKLAYINIZ 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.