Sağlık Bakanlığı 3000 Personel ve 250 İşçi Alımı Yapacak

16.06.2020
A+
A-
Sağlık Bakanlığı 3000 Personel ve 250 İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 3000 Personel ve 250 İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından gelen  son dakika duyurusuna göre hastanelerde çalıştırılmak üzere 3000 Sağlık Personeli ve ayrıca 250 İşçi alımının yapılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde korona virüs ile ilgili basın açıklaması yapan Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’ya gazetecilerden birisinin “Yeni personel alımı olacak mı?” sorusuna, Bakan KOCA, “İstihdam ile ilgili 32 bin ki almıştık. Ve Yeni açılan hastanelerimize 3 bine yakın personel alacağız.” dedi.

Yapılacak olan alımla alakalı olarak  3 bin sağlık profesyoneli atamasının henüz kadro dağılımı belli olmadı.

Sağlık Bakanlığı 250 İşçi Alacak. (Güvenlik-Temizlik-Klinik Destek Görevlisi)

Bakan KOCA yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde yeni hastanelerin açıldığını ve işçi sayısının yetersiz olduğunu belirterek, 250 sürekli işçi alımının da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Ayrıca Sağlık Profesyonelleri platformu Başkanı Aras Ali ALTINTAŞ’da sosyal medya hesabından 3000 sağlık personeli ve 250 işçi alımının gerçekleştirileceğini ve çalışmalarda sona yaklaşıldığını duyurdu.

Haberin devamı için diğer sayfaya geçiniz.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.