SON DAKİKA: Polis Özel Harekat Alımı Bitti ve Sadece Bayan Alımı Yapılacaktır

30.04.2019
A+
A-
SON DAKİKA: Polis Özel Harekat Alımı Bitti ve Sadece Bayan Alımı Yapılacaktır

Bildiğiniz üzere 2 yıl dan uzun bir süre önce lise mezunu özel harekat polis alımı ilana çıkmış ve 10.000 özel harekat alımı yapılmıştı. Üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen yeni alım ilana çıkmamış ve adayların beklentileri ve umutları her geçen umutsuzluğa dönmüştü.

Seçim öncesi sayın iç işleri bakanımız Süleyman soylunun katıldığı bir konferansta  özel harekat alımı hakkında alım yapılacak mı, sorusu üzerine iç işleri bakanımız analiz yapıldığı ve yeterli sayıda personelleri olduğunu lakin bayan alımı yapacaklarını belirtmişti.

Bunun üzerine tüm adaylar azda olsa özel harekat alımı yapılacağı yönünde bir düşünce içerisine girmişlerdi. Lakin birkaç gün önce iç işleri bakanımızın katıldığı Haber Türk programında bu soruya verdiği cevapla artık son durum şekillenmiş oldu.

Bu şekillenme neticesinde artık dışardan erkek pöh alımı yapılmayacağı ve bir defaya mahsus söz verilmesinden dolayı bayan özel harekat alımı yapılacağı konusu netleşmiştir. Lakin bu alımın ne zaman yapılacağı, kaç kişi alım yapacağı ve şartlarının ne olacağı belli değildir.

BİZİM ÖNGÖRÜMÜZ

Eğer bu konuda bir öngörüde bulunmamızı isterseniz, alımın çok az olacağından dolayı lise mezunu seviyesinde alım yapmayacağı gene ön lisans ve lisans mezunları içinden kpss puanı ile alım yapacağını düşünüyorum. Bundan dolayı tüm geleceğinizi ve hayallerinizi özel harekat alımına bağlamanız pek mantıklı olmayacaktır. Bundan dolayı bakanımızın da dediği gibi artık polis olup meslek içerisinden özel harekat alımı sınavlarına katılmanızı tavsiye ederim.

Dışarıdan sadece bayan PÖH alımı yapılması sizce mantıklı mı ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Pöh alımının artık meslek içerisinden alınması sizce mantıklı mı ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Şimdi  bakanımızın bu konu üzerindeki açıklamasını dinleyelim.

admin
admin
Sitemizde bir çok alanda bilgilenirken, bir yandan da güncel alım ilanlarını takip edebileceksiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.