Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

23.09.2020
A+
A-
Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polis ve Bekçi adayları ön sağlık, fiziki yeterlilik parkuru ve mülakat aşamasını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim aşamasında ise adayların asıl sağlık muayenesi yapılır. Asıl sağlık  muayenesinde adaylar  18 bölümden muayene olur ve tüm bölümlerden alanında uzman olan doktorlar tarafından sağlam onayı alması gerekmektir.  Bu sağlık muayenesi içerisinde yer alan  Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) polis veya bekçi olmaya engel midir bu konuya değineceğiz.

Bu konuya ilgili anlatacağımız durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’NDEN alınmıştır.

NOT: Yönetmeliğe göre polis ve bekçi asıl sağlık raporu aşamasında, A dilimi içerisinde yer alan rahatsızlıklarınız aday olmanıza engel teşkil etmez iken, B,C,D,E dilimindeki rahatsızlıklar aday olmanıza engel teşkil eder. Bu sebepten dolayı rahatsızlığınızın hangi dilimde olduğuna azami önem göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) Nedir?

Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı): Timpanoplast halk arasında kulak zarı onarımı olarak bilinmektedir. Kulağın iç, dış ve orta kısımlarında görülmektedir. Orta kulakta yani kulak zarının arkasında yer alan, işitmeyi sağlayan örs, çekiç ve üzengi adlı yapıların var olduğu havayla dolu östaki borusu adlı kanal ile boğaz yoluna ve burnun arka kısmına açılır. Yutkunma eylemi ile östaki borusu üzerinden orta kulağa hava girişi sağlanmış olur. Bazı durumlarda çocuklarda ve yetişkinlerde orta kulak iltihabı görülmektedir. Timpanoplast, kronik yani diğer bir deyişle devamlı orta kulak iltihabı bulunan ve kulak zarında delik olan hastalarda, kemik içinde ki ve orta kulakta ki iltihabın temizlenerek kulak zarına yama yapılmasıdır.

Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) Polis ve Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Timpanoplast(Kulak Zarı Onarımı) Güncel Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI ve AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI bölümünde A diliminde yer alan şartları sağlaması kapmasında adayların polis ve bekçi olmasına engel teşkil etmemektedir.

A Diliminde Yer Alan Madde:

Timpanoplasti ve miringoplasti ameliyatı (muayene ve odiometri sonucunda tam ve sağlam olmak şartıyla) sağlam kabul edilir.

NOT: Yukarıda belirtilen durumlar Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem, Güven Masası) ve Çarşı ve Mahalle Bekçileri için geçerlidir.

Yönetmelikte Yer Alan Tüm Hastalıkların Engel Olup Olmama Durumlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Güncel EMNİYET ve TSK alımlarını Şimdi Öğrendin İnstagram hesabımızdan takip edebilir, diğer kamu ve kurum alımlarını da Memur Ol sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Şimdi Öğrendin İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ
Memur Ol İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

21
admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.