Triküspit Kapak Yetmezliği Olan Polis veya Bekçi Olabilir Mi ?

19.03.2020
A+
A-
Triküspit Kapak Yetmezliği Olan Polis veya Bekçi Olabilir Mi ?

Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem ve Güven Masası), Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarında ‘Triküspit Yetmezliğini’ ele alacağız. Tüm bu anlatacağımız triküspit yetmezliğini ile ilgili durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİN’DEN alınmıştır.

Triküspid yetmezliği kalpte nadir görülen hastalıklardandır. Bu hastalık yani  Triküspid yetmezliği kalp kapakçığı olan triküspid te darlık ve yeterlik olarak görülür. Darlık(TD), yetersizlik ise (TY) olarak tanımlanır.  1.derece olan Triküspid yetmezliği belli şartlar dahilinde sağlam kabul edilir.

Güncel emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine göre; Kalp romatizması, kalp tümörü, kan kisti, konjenital kleft, mitral valv prolapsusu, bağ dokusu hastalıkları (Marfan Sendromu, Ehler Donlas v.b.) ve benzeri hastalıklara bağlı olmayan, kalp yapısı normal, sol ventrikül sistolik fonksiyonları korunmuş ve normal kalp boşlukları olan kişide;

Birinci derece triküspit yetmezliği olanlar sağlam kabul edilir.


Triküspit Kapak: Sağ kulakçık ve sağ karıncık arasında bulunur.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.