Trombositoz (Kan Pıhtılaştırma ) Polis veya Bekçi Olmaya Engel Midir ?

15.03.2020
A+
A-
Trombositoz (Kan Pıhtılaştırma ) Polis veya Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem ve Güven Masası), Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarında Trombositoz (Kan Pıhtılaştırma ) hastalığını ele alacağız. Tüm bu anlatacağımız Trombositoz (Kan Pıhtılaştırma ) ile ilgili durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİN’DEN alınmıştır.

Trombosit kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücrelerin oluşumunda görevli olan hücreye denir. Trombosit fazlalığında damar içerisindeki kanın pıhtılaşmanı sağlayıp kan akışına zarar vermektedir.  Düşük trombosit hücresi ise, değerinin düşük olması sebebi ile fonksiyon bozukluğunu arttırırken, kanama ve kanamanın durdurulamaması riskini de üst düzeye çıkarır.

Güncel emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine göre; Organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, tedavi gerektirmeyen polistemi, lökositoz, trombositoz sağlam kabul edilir.

Patolojik bir etyolojik faktör tespit edilmesi halinde ilgili bölüm tarafından ayrıca değerlendirilir.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.