Ürtiker(Kurdeşen) Polislik ve Bekçiliğe Engel midir ?

11.02.2019
1.066
A+
A-
Ürtiker(Kurdeşen) Polislik ve Bekçiliğe Engel midir ?

Ürtiker(Kurdeşen) Polisliğe(Pomem, Pmyo, Pöh, Komiserlik ) yada Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine engel midir ? Ürtiker(Kurdeşen) olan arkadaşların merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Ürtiker(Kurdeşen) Nedir ? : Deride kabarık, kızarık ve kaşıntılı döküntüler ile karakterize bir cilt hastalığıdır. Hastalığın tanısı dermatolojik muayene ile konulmaktadır. Döküntülerin en önemli özelliği kaşınması, kızarması ve genellikle 24 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmasıdır. 

03.01.2018 Tarih ve 30290 sayılı güncel yönetmeliğe kurdeşen yönetmelikte aşağıdaki gibi geçmektedir ?

Vücudun neresinde olursa olsun, tedavi altında iken tam ya da kısmi iyileşme gösterebilen ancak kronik, ilerleyici ya da tekrarlayıcı yapısı olan, yaygın ya da sınırlı (tek lezyonla seyreden ve\veya birden fazla lezyonun tek bir vücut bölgesine yerleştiği) deri hastalıkları. (psoriasisler, skleroderma plakları, lokalize atrofiler, kronik ekzemalar, vitiligo plakları, keratodermiler, ichthyosisler, ürtiker, alopesi areata ve benzeri deri hastalıkları) öğrenciliğe engeldir.


admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.