Vitamin ve mineral eksikliğine bağlı anemiler polis ve bekçi olmaya engel midir ?

15.03.2020
A+
A-
Vitamin ve mineral eksikliğine bağlı anemiler polis ve bekçi olmaya engel midir ?

Polislik(Pomem, Pmyo, Pöh, Paem ve Güven Masası), Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarında vitamin ve mineral eksikliğine bağlı anemileri ele alacağız. Tüm bu anlatacağımız vitamin ve mineral eksikliğine bağlı anemiler ile ilgili durumlar GÜNCEL EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİN’DEN alınmıştır.

Anemi nedir ? : Anemi kanın içerisinde yer alan, vücut içinde oksijen ve karbon dioksit taşımaya yarayan kırmızı kan hücresinin bulunmaması durumunda ortaya çıkan  bir hastalıktır.

Bu hastalığın ortaya çıkmasında etken olan nedenlerden biride  vitamin ve mineral eksiğine bağlı anemilerdir. Bu tarz anemiler genelde gerekli vitamin ve mineral takviyesi yapıldığında ortadan kalkmaktadır.

Güncel emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğine göre; Anemi etyolojisinin tespit edilebilmesi için gerekli olan bütün tetkiklerin yapıldığı ve malabsorbsiyonun, kanama odağının veya diğer etyolojik faktörlerin ekarte edildiği vitamin ve mineral eksikliklerine bağlı olan düzeltilebilir anemiler sağlam kabul edilir.

Not: Patolojik bir etyolojik faktör tespit edilmesi halinde ilgili bölüm tarafından ayrıca değerlendirilir.

admin
admin
Sevgili arkadaşlar bir çok alanda sizleri bilgilendirdiğimiz sitemize hoş geldiniz. Bizleri youtube ve instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Arama kısmına ( simdiogrendin ) yazmanız yeterli olacaktır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.